(800 TL & 1050 TL) Arası Ucuz Projeksiyonlar

   

   Projeksiyon, Ses ve Görüntü Çözümleri                      Sunduğumuz Müşterilerimiz....

  

  


​PROJEKSİYON SATIN ALIRKEN...

Projeksiyon cihazı seçimi yaparken; öncelikle net olarak ihtiyacımızı belirlemeliyiz.. Projeksiyonu nasıl bir ortamda kullanacağız ?  Aydınlık mı, yoksa karartma yapılabilen bir alan mı ?  Eğer oldukça aydınlık bir ortamda gösterim yapacaksak, projeksiyonumuzun Ansi Lumen yani parlaklık değeri yüksek olmalıdır. Ayrıca ne büyüklükte bir görüntü elde etmek istiyoruz ? Görüntü ebatları; projeksiyon parlaklık değerinin düşük ya da yüksek olmasını direkt etkiler. Örnek vermek gerekirse; 200x150cm lik bir görüntü için, çok aydınlık olmayan bir ortamda 3000 Ansi lümenlik bir projeksiyon yeterli olacak iken, 400x225cm lik bir yansıtma için 5000-6000 lümenlik bir projektör ancak yeterli olabilecektir. Görüntü ebatları büyüdükçe verimli bir sunum için projeksiyon parlaklığını yüksek tercih etmek gerekir. Web sitemizde, yüzlerce projeksiyon modeli bulunmaktadır. Bazı ürünler, giriş seviye olup, teknik değerleri zayıftır. Gerçek çözünürlüğü 800x600 ve daha altı olanlar en ucuz projeksiyonlardır. Bu kategorideki cihazların bağlantı özellikleri de kısıtlıdır, bazılarında HDMI girişi yoktur mesela. Satın alma için bütçeniz düşükse sitemizdeki en ucuz projeksiyon kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz. Projeksiyon.com.tr ekibi olarak, 1024x768 çözünürlüğe sahip projeksiyonları öncelikli değerlendirmenizi öneriyoruz. Özellikle, PC girişi 2 adet olanlar ve HDMI girişli olup, 3 boyutlu (3D) gösterebilen cihazlar önceliğiniz olsun..

 

   (1630 TL & 7500 TL) Ev Sinema Projeksiyonlar

     

         

      

        Anahtar Teslim Yaptığımız Projelerden                     Bazı Görseller, Anlatımlar....

         

        


 

Projeksiyonumuzun desteklediği gerçek çözünürlük çok önemlidir. Günümüzde projektörlerin desteklediği minimum çözünürlük değerleri; 800x600 den başlayıp 1920x1080 Full HD, hatta 4K (4096x2160) ya kadar yükselmiş durumdadır. Çözünürlük arttıkça daha net görüntülere kavuştuk. Projeksiyon cihazları artık bir çok alanda kullanılmakta. Evlerde, ofislerde, toplantı ve sinema salonlarında, okullarda, camilerde, hastanelerde, cafelerde kısaca dev ekran görüntü ihtiyacı olan her alanda.. Kullanım amacına yönelik doğru bir projeksiyon tercihi yapmaya çalışırken çözünürlük değeri en belirleyici özelliklerden birisidir. Bunu bir kaç örnekle açalım.. Eğer ofis toplantı odamızda, bilgisayarlarımızı projeksiyona bağlayıp sunum yapmak istiyorsak, bilgisayarlarımız ile projeksiyon'un çözünürlük olarak birbirine uyum sağlaması çok önemlidir. Son birkaç yılda üretilen en basit bilgisayarlar bile 1280x800 ya da 1366x768 çözünürlüğe sahiptir. 16:9 / 16:10 doğal görüntü çıkışı veriyorlar. Yani geniş ekran PC kullanıyoruz, HD kalitede monitörlere, laptop ekranlarına bakıyoruz. Böyle bir bilgisayar ile projeksiyon cihazının tam uyuşması ve görüntü kaybı olmaması için projeksiyon çözünürlüğü 1280x720, 1280x800 olmalıdır. Hatta 1920x1080, 1920x1200 çözünürlüklü bir projektör satın alırsak daha doğru bir yatırım yapmış oluruz. Eğer ev ortamında, uydu cihazı, dvd player, bilgisayar vs. bağlayıp projeksiyon izlemek istiyorsak minimum HD 720p

  

           (750 TL & 21.000 TL) Led Projeksiyonlar

         

          

          

           Projeksiyon Cihazları Hakkında Merak                         Edilenler, Sorular, Cevaplar..

            

            


 

1280x720, 1280x800 çözünürlüklü bir projektör edinmemiz doğru olacaktır. Projeksiyona bağlayacağımız görüntü kaynaklarının çoğunda HDMI girişi olacağı için, HDMI lı bir projektör seçmemiz önemlidir. Sitemizde, ev sinema deneyimi için onlarca model bulunmakta olup tavsiye ettiğimiz cihazlar kontrast oranı yüksek, fan sesi düşük, tak-çalıştır 3D (Üç boyut) gösterim özelliğine sahip projektörlerdir. Kontrast oranı ne kadar yüksek olursa, renk derinliği, renk geçişleri başarılı olur ve özellikle arka planı karanlık olan görüntülerin daha seçilebilir olduğunu görürüz. Fan sesinin düşüklüğü hem gürültü bakımından hem de cihazın stabil çalışması için önemlidir. Fan sesi yüksek olan bir cihaz her ortamda çıkardığı gürültü ile rahatsızlık verebilir. Bazı cihazların tasarımı biraz büyükçedir. Özellikle çok kaliteli, üst seviye ev sinema projektörlerinde kasa biraz büyüktür, cihazlar 7 - 10 kilo arasındadır. Fan sesi neredeyse hiç duyulmaz, 22-24db civarıdır. Bu kalitede bir cihaz, kolay kolay fan problemi yaşamaz, fazla ısınmaz, hataya düşmez ve uzun ömürlü olur. Gösterim tekniği olarak LCD, DLP, SXRD  teknolojileri, projeksiyonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. DLP cihazlar, ofis dosyaları ve sunularda keskin ve net görüntüler sağlar. LCD projeksiyonlar ise, gerçeğe yakın renkler ve yüksek parlaklık gerektiren uygulamalar için daha başarılıdır. SXRD çok yaygın değildir sadece bazı Sony ev sinema modellerinde bulunmaktadır.

           

En Çok Satılanlar