+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Ev Projeksiyon Sistemleri

Evinizde projeksiyon sistemi kurmak ve ev sinema keyfini dev ekranda yaşamak istiyorsanız projeksiyon.com.tr nin projektör ve diğer ekipman önerileri aşağıdadır. Ev projeksiyon sistemleri için en önemli donanım kaliteli bir ev sinema projektörüdür. Yüksek kontrastlı ve tercihen full hd - 4k makineler ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Kıymetli ziyaretçilerimiz; seçtiğiniz ev projeksiyon sistemi için aşağıdaki linke tıklayıp özel fiyat teklifi isteyebilir ya da bizi arayarak bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

>> TEKLİF İSTEK FORMU -- 0216 471 32 60
EPSON EH-TW750 Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW750 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
VIEWSONIC PX727 4K Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW7000 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
BenQ TK800M Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX747 4K Projeksiyon Cihazı
BenQ TK700STi 4K Projeksiyon Cihazı
Viewsonic X10-4K LED Projeksiyon Cihazı
Viewsonic LS700 4K Lazer Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Beyaz Renk)
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Siyah Renk)
Epson EH-TW9400 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW9400W 4K Projeksiyon Cihazı
Viewsonic X100-4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-VW270ES 4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-VW570ES 4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-VZ1000ES 4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-VW870ES 4K Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-VW5000ES 4K Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
1 den 22 e 22 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Ev projeksiyon sistemleri hakkında araştırmalar günümüzde artmış olmasıyla birlikte sizlere bu konu hakkında bilinen veya öğrenilmek istenen herşeyi anlatacağız..Öncelikle projeksiyon cihazının görüntüyü hangi yollar ile aktardığını ve hangi cihazların bağlanabilirliğini öğrenelim... Bu makinalar HDMI, VGA, USB veya wi-fi üzerinden gelen görüntüyü duvara veya perdeye yansıtmaya yarayan teknolojik aletlerdir. Bilgisayar, Playstation, Recever, kamera, fotoğraf makinesi v.b gibi aletleri bağlayıp görüntüyü yansıtabilirsiniz.

Ev projeksiyon sistemleri

Peki Bu Makinalar Ne Kadar Elektrik Yakar ?

En düşük elektrik tüketen ev projeksiyonu 200 ile - 240W arası elektrik harcar.

Şimdide ev projeksiyon cihazlarının nasıl olması gerektiğine deyinelim.. Ev projeksiyonlarını diğer genel modellerden ayıran bir kaç özellik mevcuttur. Ev sinema modellerinde çözünürlük ve kontrast oranları oldukça yüksek olması gerekir ve 3D - 3 Boyut gösterim yapabilirler. İş modellerinde ise ansi lümen ve lamba ömrü yüksektir. Peki neden aralarında böyle farklar var birde bunları öğrenelim.

Ev Projeksiyonu ve İş Projeksiyonu Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Ev sinema projektörlerinin en önem verilmesi gereken özelliği çözünürlükleridir. Çözünürlükleri ne kadar yüksek olursa izlediğiniz görüntü o kadar kaliteli olur.

"Ev Projeksiyonu"

"Çözünürlük": Bu makinaların HD, FULL HD, ULTRA HD - 4K gibi yüksek seviyede yansıtma kaliteleri vardır. Tabi bu aletlerde kalite arttıkça fiyatta artmaktadır. Çözünürlüğü ne kadar yükseltir iseniz görüntüyüde o kadar kaliteli seyir edersiniz.

"3D - 3 Boyut Yansıtma":Bir çok ev projeksiyon sistemlerinin 3D özelliğide mevcuttur. Bu özellik sayesinde izlediğiniz 3 boyutlu filmlerin keyfini fazlasıyla çıkarabilirsiniz.

"Kontrast Oranı": Gelelim kontrast oranına bir çok kişinin ne işe yaradığını bilmediği bir özelliktir. Bu özelliği tanımayan kişiler bu ne tür faydaları olduğunu bilmediği için evine iş projeksiyonu alıp pişman olmuştur. Ev projeksiyonu alıyorsanız kontrast oranınında, çözünürlüğününde yüksek olması sizin avantajınıza olacaktır.

Ev projeksiyon sistemleri

Peki Ne işe Yarar Bu Konrast Oranı ?

Ev projeksiyon sisteminde kontrast oranının yüksek olmasının sebebi izlediğiniz sinemalarıni maçların, belgesellerin daha gerçeğe yakın renklere sahip olmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Örneğin futbol maçlarındaki saha çiminin daha canlı görmenizi sağlar. Bu özelliği Türkçe anlamı ile "Renk Derinliği" olarak tanımlayabiliriz.

"Fan Sesi" ve "Atım Oranı": Bu iki özellik ev projeksiyon cihazlarında ve iş tarzı makinalardada mevcuttur. Fan gürültüsü neden oluşur peki ? Makina çalışmaya başladıktan bir süre sonra ısınmaya başlar tıpkı araba motoru gibi, fan ise bu ısınan makinayı soğuk tutmak için çalışır ve en az 24dB kadarlık bir gürültü çıkarmaktadır. Fan sesi ev kullanıcılarını pek rahatsız etmez çünkü o esnada sinema veya maçın sesi bu küçük gürültüyü bastırır. Ancak iş kullanıcıları toplantı esnasında çıkan bu gürültüden azda olsa rahatsız olabilirler onlar için tavsiyem düşük fan gürültülü cihazlardan tercihlerini kullanmalarıdır.

"Atım Oranı": Bu özellikte çok önemlidir çünkü projektör bu oranlar doğrultusunda montaj edilmez ise görüntü soluklaşabilir. Yani projeksiyonun kaç metre mesafeden doğru, gerçek görüntüyü yansıtabileceğini bulmanıza yarayan bir özelliktir.

"Speaker" - Türkçe ==> "Hoparlör": Evet bu teknoloji harikası makinalarda tıpkı televizyon gibi 10-20W kadar speakerler vardır. Tercihiniz dışında harici ses sistemi almanıza gerek yoktur.

Ev projeksiyon sistemi

İş Projeksiyonu

"Ansi Lümen": Ansi lümen projeksiyonun "Işık Gücüdür". İş projeksiyonlarında ışık gücü çok önemlidir, çünkü gündüz toplantı esnasında odanın yeterince karartılması sağlanamaya bilir, oda yeterince karartılamadığında içeriye sızan gün ışığı yansıyan görüntüyü bozar. Bu nedenle ev projeksiyonlarına gıyaben iş alanlarında kullanılacak cihazların ışık gücü yüksek olmalıdır. Diğer önem duyulması gereken özellik lamba ömrüdür. Lamba ömrünün yüksek saatlere sahip olmasıda iş, eğitim amaçlı kullanıcılara avantajı vardır, çünkü uzun saatler süren toplantılar, eğitimlerden sonra lamba zamanı çabuk tükenebilir buda lamba maliyeti gerektirebilir. Şimdi projektörlerdeki lambayı tanıyalım.

"Lamba Ömrü": Lamba ömrü denildiğinde herkesin çekindiğini hissedebiliyorum ancak korkularınızı bi kenera bırakın ve yazımın devamını okuyun.. Projeksiyonların içerisinde bulunan küçük civalı ampuller vardır, cihazın içerisinde oluşan ışık panellere çarparak karşıya yansır. Tabi bu ampullerinde bir ömrü var, daha önceleri lamba maliyetleri neredeyse cihazların yarı fiyatları seviyelerindeyken şuanda çok minik fiyatlara tedarik edilebilir hale geldi. Onunlada uğraşamam diyenlere ise benden bir tavsiye lazer-led projeksiyon ışık kaynakları çıktı. Bunların ne avantajı var dediğinizi hissedebiliyorum. Projeksiyonda yeni trend olarak piyasada çok tutulmaya başlayan ve gelecekteki tüm projeksiyon üreticilerinin bu teknoloji kullanacaklarını söyleyebiliriz. Çünkü lazer - led ışık kaynaklarının en az 20.000 saat ömrü vardır ve hiçbir bakım, değişim gerektirmezler lamba ömrü tükenene kadar problemsiz kullanabilirsiniz, ancak tabi diğer ışık kaynağı ile kıyaslandığında maliyet olarak biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Ev projeksiyonu veya iş projeksiyonu almadan önce dikkat etmeniz gereken özelliklere deyindik.

Ev projeksiyon sistem

Şimdi birazda yanında tedarik edebileceğiniz aksesuarlarına gelelim, bunlardan en önemlisi projeksiyon perdesidir.

"Projeksiyon Perdesi": Bir çok perde özel cam kumundan üretilmiş kumaş kullanır, bunun en büyük faydası ise projektörden yansıyan görüntünün özel tasarımı sayesinde daha net görülmesini sağlar. Bu perdeler "Motorlu, Storlu, Tripod" kendi aralarında çeşitlere ayrılır, bunlardan en çok tercih edileni ise motorlu projektör perdesidir. Kumandası ile ihtiyaç duyulduğunda uzaktan aç-kapa tek tuşla yapılabilir. Ev projeksiyon sistemelerinin yanında alınabilecek en güzel aksesuardır. Storlu perde ise manuel açılır manuel kapatılır, mekanizmasına bağlı sağlam ip veya zincir vardır bu ip ile perdenin hangi seviyede durması gerektiğini aşağı çekip bırakarak sağlayabiliriz veya kapatırken aşağı çekip yukarı doğru yavaşça bıraktığımızda kapanmasını sağlarız. Tripod - Ayaklı perdeler, bunlar her tarafa kolayca taşınabilmektedir, herhangi bir yere montaj edilmeyi gerektirmezler.

whatsapp icon facebook icon twitter icon