EPSON EH-TW650 EV SINEMA FIRSATI   4.079₺   Sipariş Ver

Projeksiyon Cihazı ve Perdesi

Projeksiyon cihazı ve perdesine ihtiyacınız varsa web sitemizde aradığınız her ürün mevcuttur. Projeksiyon cihazları ucuz fiyattan pahalıya doğru aşağıda sıralanmıştır. Projeksiyon sistemi kurmak istiyorsanız kablolar, tavan askı aparatı ve diğer donanımlara da ihtiyacınız olabilir. Seçtiğiniz ürünü online sipariş edebilir, ücretsiz kargo fırsatından ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
Kurumsal ve iş ortağı müşterilerimiz; seçtiğiniz projeksiyon cihazı ve perdesi için aşağıdaki linke tıklayıp özel fiyat teklifi isteyebilir ya da bizi arayarak bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

>> TEKLİF İSTEK FORMU -- 0216 471 32 60
CODEGEN P20 Projeksiyon Tavan Askı Aparatı (20cm)
CODEGEN H18 Projeksiyon Tavan Askı Aparatı (18-32cm)
CODEGEN H30 Projeksiyon Tavan Askı Aparatı (30-60cm)
CODEGEN AX-18 Storlu Projeksiyon Perdesi (180x180cm)
XBLACK XGS-180 Storlu Projeksiyon Perdesi (180x180cm)
CODEGEN AX-20 Storlu Projeksiyon Perdesi (200x200cm)
CODEGEN H50 Projeksiyon Tavan Askı Aparatı (50-100cm)
CODEGEN TX-18 Tripod Projeksiyon Perdesi (180x180cm)
XBLACK XGS-200 Storlu Projeksiyon Perdesi (200x200cm)
CODEGEN AX-24 Storlu Projeksiyon Perdesi (240x200cm)
CODEGEN TX-20 Tripod Projeksiyon Perdesi (200x200cm)
XBRIGHT BE-200 Motorlu Projeksiyon Perdesi (200x200cm)
XBLACK XGS-240 Storlu Projeksiyon Perdesi (240x200cm)
XBRIGHT BE-240 Motorlu Projeksiyon Perdesi (240x200cm)
CODEGEN FAX-24 Storlu Projeksiyon Perdesi (240x200cm)
XBRIGHT BE-300 Motorlu Projeksiyon Perdesi (300x225cm)
CODEGEN EX-18 Motorlu Projeksiyon Perdesi (180x180cm)
CODEGEN FAX-30 Storlu Projeksiyon Perdesi (300x225cm)
XBLACK XGE-180 Motorlu Projeksiyon Perdesi (180x180cm)
CODEGEN TX-24 Tripod Projeksiyon Perdesi (240x200cm)
1 den 20 e 73 (4 sayfa) ürün gösteriliyor

Projeksiyon cihazı ve uyumlu perde seçimi hakkında

Projeksiyon cihazları karşılaştırması için web sitemizi kullanabilirsiniz. En iyi projeksiyonu, en güçlü cihazı arıyorsanız bizden tavsiye de isteyebilirsiniz. Projeksiyon film izleme ve sunumlar için en önemli gösterim makinesidir. Herhangi bir monitör ya da televizyondan çok daha büyük izlemenizi sağlar. Böylece uzak mesafeden ekrana bakanlar çok rahat görebilirler. Ayrıca güçlü ve profesyonel projektörlerin ışık gücü oldukça yeterlidir, ortamı çok karartmaya gerek kalmaz. Bazı üst seviye projeskiyon cihazlarına özel lens takarak uzak mesafe projeksiyon olarak yansıtma yapabilirsiniz.


Planetaryum Projeksiyonları

Planetaryum gibi uygulamalarda karanlık bir kubbe içinde projeksiyon yapılır. Tercihen balık gözü lense sahip özel projeksiyon cihazları kullanılır. Eğer balık gözü lense sahip değilseniz bu işi yapabilecek başka çözümlerde kullanılmaktadır. Bu alanda en çok çözünürlüğü en full hd ve üzeri projektörler tercih edilmektedir. Ortam karartılmış olduğundan 3000 ansi lümen parlaklığa sahip makineler verimli olmaktadır.


Lens Shift Projeksiyonlar

Lens shift (lens kaydırma) özelliği bazı üst kalite projektörlerde bulunan gelişmiş bir özelliktir. Ne işe yarar derseniz, projeksiyon cihazını perdeye ya da yansıtma yapacağınız yüzeye tam ortalayamadığınız sağa ve sola kaçık bir şekilde konumlandırmak zorunda kaldığınız hallerde yansıyan görüntüyü belli bir oranda sola-sağa ve aşağı yukarı kaydırmanızı sağlar.


Dış Ortam Projeksiyonları

Dış ortamda yansıtma yapmak için gün ışığında çalışan projeksiyon tiplerine bakmalısınız. Bu cihazlar genelde çok yüksek parlaklık içeren, büyük ebatlı endüstriyel makinalardır. 10 bin, 12000 lümen projeksiyon gibi alternatifler bile bu alanda başlangıç seviyesi kabul edilmektedir. Dış ortam projeksiyon uygulamaları arasında mapping ve blending yansıtma seçenekleri mevcuttur. Yazılım ve donanım desteğinin yanı sıra en güçlü projeksiyonların kullanılmasıyla görüntü şölenleri oluşturulmaktadır.


Projektör Makina ve Perdesi Alırken Nelere Dikkat Edelim ?

Projektör seçimi biraz uzmanlık isteyen bir iştir. Nerede ve ne amaçla kullanıp hangi ölçülerde bir görüntü izlemek istediğiniz gibi bilgiler ışığında seçim yapmak lazımdır. Mesela evde kullanım için parlaklığı çok yüksek bir cihaza ihtiyaç yoktur. Ancak karanlık sahneleri bile net görebilmek için kontrast derinliği yüksek olan modeller öncelikli değerlendirilmelidir.

Eğer gündüz kullanılacak bir projeksiyon düşünüyorsanız o halde çok az bir karartma ile 3000 - 4000 ansi lümenlik aletler işinizi görebilir. Ancak açık alanda ve dışarıda güneş varken gösterim yapmak istiyorsanız parlaklık değeri 20 bin - 30 bin lümen olan büyük makinelere bakmalısınız. Perde seçimi yaparken çok sık aç kapa yapacaksanız motorlu perde tavsiye edilir. Eğer bir kere açıp perde sürekli açık kalacaksa storlu perde de düşünebilirsiniz. Perdeyi farklı odalara ya da yanınıza alıp taşımak istiyorsanız ayaklı taşınabilir perde seçeneklerine bakınız. Perdelerde en önemli özellik düzgün duruşlu olması ve istediğiniz ölçülere sahip olmasıdır. Kaliteli ve bombesiz düzgün kumaşlı perdeler maalesef biraz pahalıdır.  Perde seçeneklerine aşağıdaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz.


Konferans Tipi Projeksiyon

Bir konferans salonunda bazen 50 kişi bazende 1000 kişi bulunabilir. Böylesi geniş alanlarda kitle halindeki insanlara sunu ve gösteri yapmak için büyük perdelere yansıtma yapılır. Bu perdeler bazen 10 - 12 metre genişliğe kadar ulaşabilir. İşte bu ölçülerde parlak, okunaklı ve canlı görüntüler izlettirmek için kalitesi yüksek profesyonel cihazlar kullanılır. Bu makineler hem yüksek netlik hem de devasa olmasına karşın etkileyici güzellikte yansıtma yaparlar. Bu işlere tavsiye edilen cihazlara aşağıdaki linkimizden bakabilirsiniz.

>> Profesyonel Projeksiyon Cihazları


Projeksiyon Cihazı ve Perdesi ile ilgili diğer aramalar