Projeksiyon Cihazı Markalarını Tanıyalım

TARİH 2017-02-08

Günümüzde birçok marka projeksiyon cihazı üretmektedir. Bunlar Epson, Hitachi, Panasonic, Sony, Canon, Casio, Acer, Nec, Vivitek, Christie, Optoma, Barco ve Infocus’tur. Bu markalar tüketicinin ihtiyaçlarına göre projeksiyon cihazlarını sürekli güncellemektedir ve her ihtiyaca yönelik modelleri mevcuttur.

Örneğin Epson, projeksiyon cihazı pazarının lider üreticisi konumunda olan bir Japon markasıdır. Seiko'nun bir kuruluşu olarak yıllar önce faaliyetlerine başlamış olan Epson, yeni teknolojiler üreten, yüzlerce patent sahibi dev bir marka haline gelmiştir. Ürünleri oldukça kaliteli ve kullanışlıdır. Epson projeksiyon cihazları, yine Epson'a ait olan LCD teknolojisiyle üretilir. Bu teknolojiyi Epson'dan satın alıp kullanan bir çok projeksiyon cihazı markası bulunur. Epson, LCD gösterim yönteminin yanı sıra E-TORL ismini verdiği özel bir projeksiyon lambası da üretip, kendi projeksiyonlarında kullanan bir markadır. Bu sayede en ucuz Epson projeksiyon modeline bile 1 yıl - 1000 saat lamba garantisi verilmektedir.

Sony, en bilindik elektronik cihaz üreticilerinden birisidir. Japonya'nın en değerli markalarından olan Sony'nin üretimlerinden birisi de LCD teknolojili projeksiyon cihazlarıdır. Hem profesyonel, hem kurumsal, hem de ev sineması modelleri bulunan Sony'de civalı lambalı projeksiyonlar olduğu gibi lazer ışık kaynaklı projeksiyonlar bulunuyor.

Panasonic, hem DLP hem de LCD teknolojisiyle çalışan projeksiyon cihazları üretiyor. Ayrıca DLP tarafında 3 çipli profesyonel projektörleri de mevcuttur. Ev sinema sistemi için yüksek kontrastlı ev projeksiyonları barındıran Panasonic'in ev sineması pazarında oldukça güçlüdür. Panasonic’in birçok farklı projeksiyon cihazı modeli bulunmaktadır.

Acer projeksiyon cihazları, görüntü kalitesiyle eğitim alanında sıkça tercih edilen bir projeksiyon markasıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Acer markası birçok alanda oldukça iyi bir başarı sergilemektedir. Her alanda kullanılan projeksiyon cihazları üretmiştir. Hem kalite bakımından hem de kullanışlı olduklarından dolayı tercih edilen marka haline gelmiştir. Dünyanın birçok yerinde Acer projeksiyon cihazı kullanılmaktadır.

Japon teknoloji devi Casio’da projeksiyon cihazı üreten markalar arasındadır. Casio’nun Core, Green Slim, Standart, Short Throw, Ultra Short Throw ve Pro olmak üzere 6 adet modeli vardır. Casio Core Serisi lambasız projeksiyon serisi, ekonomik ve yüksek performansı bir arada sunuyor. Green slim modeli çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz, yüksek parlaklık ve uzun lamba ömrü sunan Taşınabilir Hibrid Projeksiyon serisindendir. Standart modeli lamba değişimi gerektirmeyen ve civasız sağlıklı ışık sunan, bakım gereksinimlerini en aza indiren Standart projeksiyon serisindendir. Short Throw projeksiyon serisi kısa mesafeden büyük görüntüler elde etmeyi sağlam hibrid ışık teknolojisine sahiptir. Ultra Short Throw projeksiyon serisi de ultra hibrid ışık teknolojisine sahip bir projeksiyon modelidir. Pro Serisi de 4.000 Ansilümene varan yüksek parlaklığa ulaşabilen bir modeldir.

Yine bir Japon teknoloji devi olan olan Canon’da projeksiyon cihazları üretmektedir.  Canon’un da 4K Projektörler, Kısa Ultra Kısa Mesafe Projektörler, Kompakt ve Taşınabilir Projektörler, Full HD Projektörler olmak üzere 4 modeli bulunmaktadır. 4K Projektörler yaratıcı tasarım, simülasyon ve görselleştirme ortamları için çarpıcı 4K görüntü sunar. Kısa ve Ultra Kısa Mesafe Projektörler olağanüstü kalite ve mobilite sunar ve bu multimedya projektörler ile küçük alanlarda büyük resimler oluşturur. Kompakt ve Taşınabilir Projektörler sınıfta, yolda ve ofiste HD görüntüler sunan hafif projektörlerdir. Full HD Canon projektörler doğal WUXGA çözünürlük ve her seferinde net, aslına sadık görüntüler sunar.

Hitachi, dünyanın önde gelen elektronik cihaz üreticileri arasındadır. Projeksiyon cihazı üretiminde önemli bir oyuncu olup, her tipte projektör modeli üretir. İster ucuz fiyata giriş seviye, ister lensi değişebilen profesyonel, ister yüksek parlaklıkta görüntü yansıtabilen salon tipi büyük projeksiyon cihazları üretir. Her ihtiyaca cevap veren Japon kalitesi Hitachi projeksiyon cihazları 3 yıl garantilidir ve fiyatları rekabetçidir.

Infocus; projeksiyon pazarının en eski ve bilindik markalarındandır. Amerika menşeili olan Infocus her segmentte projeksiyon cihazı üretir ve desteğini verir. Bu konuda uzman bir firma olarak çeşitli tiplerde projeksiyon modelleri bulunur. Profesyonel ve Full HD projeksiyon cihazları rakiplerine göre fiyat avantajı sağlar. Bazı projektör modellerinde lamba hediyesi vardır.

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.