Projeksiyon Cihazı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

TARİH 2016-06-17

Projeksiyon Cihazı kullanımları her geçen gün artmakta. Eğitim salonları, toplantı salonları, eğlence mekanları başta olmak üzere bir çok firma ve sektörde Projeksiyon Cihazı ihtiyacı artmaktadır. Görselliğin ön planda olduğu teknoloji dünyasında sunum ve gösterimler için projeksiyon cihazları tercih edilir.


Projeksiyon satışı, projeksiyon kurlumu ve projeksiyon sitemi ile ilgili Türkiye'de önde gelen firmalardan olan Dikey Teknoloji ve projeksiyon.com.tr ihtiyaçlar doğrultusunda kurumlara farklı çözümler sunar. Türkiye'nin önde gelen özel ve kamu kuruluşlarına sağladığı destek ile firmamız Projeksiyon Cihazı seçimi tercihinde ilk sıralarda yer almıştır.
 

Projeksiyon Cihazı için öncelikle oda şartları, perde ve  projeksiyon arası mesafe iyi hesaplanmalıdır. Odanızın ışıl alma durumu, yüksekliği ve genişliği başta olmak üzere bir çok faktör Projeksiyon Cihazı görüntüsünün kalitesine etki eder. Projeksiyon görüntülerinin genellikle ekran genişliğinin 1,5 - 2 katı mesafeden daha iyi görüntü verdiği öngörülmektedir.. Örneğin 3 metre genişliğine sahip bir projeksiyon perdeniz varsa izleme mesafeniz 4,5 metre ile 6 metre arası olmalıdır.

 


 

Projeksiyon Cihazında İlk Dikkat Edilecek Özellikler
 

Projeksiyon Cihazı alınırken temel alınan özellikler vardır. Bunlar lamba ömrü, ışık gücü, kontrast oranı, parlaklık ve giriş-çıkışlar gibi unsulardır. İhtiyacınıza ve odanızın konumlarına göre projeksiyon cihazları özelikleri içerisinden seçerek tercih yapabilirsiniz.
 

Temel özelliklerin yanında isteğinize uygun Projeksiyon Cihazı çeşitlerinde bulunur. Bunlar Kısa Mesafe Projeksiyon Cihazı, LCD Projeksiyon Cihazı, LED Projeksiyon Cihazı, 3D Projeksiyon Cihazı olarak sıralanır gider. Projektörde vermesi istediğiniz özelliğe uygun olarak bu özellikteki projeksiyon cihazlarını seçebilirsiniz.
 


 

Projektörde Işık Gücü ve Lamba Ömrüne Dikkat
 

Projektörlerin lambaları ömürlerini doldurduktan sonra değişmektedir. Piyasada isteğe göre uzun ömürlü veya normal ömürlü lambası olan ürünler bulunur. Projeksiyon Cihazı alınırken yapılan en büyük hatalardan biri yüksek ışık gücü ve düşük lamba ömürlü Projeksiyon Cihazını seçmektir. Projeksiyon cihazlarına ışık ömrü ve lamba ömürleri birbirlerine bağlantılı olarak çalışır. Eğer projektörünüzü çok yüksek ışık gücünde çalıştırırsanız lamba ömründe azalmalar olacaktır. Bu nedenle projeksiyon cihazlarına eko mod, uzun ömür mod battery life mod gibi güç seçenekleri bulunur.
 


 

İsteğe Göre Kontrast Oranına Dikkat
 

Kontrast oranları Projeksiyon Cihazının kalitesini belirleyen temel unsurlar arasında yer alır. Futbol maçı için ayrı bir kontrast değer yeterli olurken bu değer bir ev kullanıcı için fazla gelebilir. Dinamik ve statik kontrast olarak ayrılan kontrat türleri Projeksiyon Cihazının görüntüsünde etken sahibidir. İstediğiniz ve arzu ettiğiniz renk yoğunluğuna göre tercih edeceğiniz projektör izi yanlış seçim yapmaktan kurtarır.

 


Çözünürlük
 

Çözünürlük projeksiyon cihazlarının fiyatlarının belirlenmesinde temel unsurlardan biri olarak yerini alır. HD görüntüler, Ultra HD görüntüler ve diğer görüntü seçeneklerine bağlı olarak farklı çözünürlük seviyelerinde projeksiyon cihazları bulunmaktadır. Uygun frekans ve uygun çözünürlük seviyelerinde alacağınız bir Projeksiyon Cihazı sizin isteklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
 


 


Farklı Multimedya ve Bağlantı Seçenekleri
 

Günümüz projeksiyon cihazlarında farklı bağlantı seçenekleri ve teknolojileri bulunur. Günümüzde yaygın olan kablosuz bağlantı seçenekleri ile Projeksiyon Cihazınıza bir kablo yardımı olmadan telefon, bilgisayar veya tabletinizden veri aktarımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca Projeksiyon Cihazında bulunarak olan USB, CD, CD ve Blu-ray gibi seçenekler aldığınız ürünü farklı alanlarda kullanabilmenize olanak sağlar

 

Projeksiyon.com.tr sizlere en uygun projeleri sunar. İstekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda en uygun projeksiyon sistemi kurulumu yaparak sizlerin sisteminizden maksimum derecede faydalanmanıza olanak sağlar. Sizde bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir ve Türkiye'nin önde gelen firmalarına verdiğimiz destekten yararlanabilirsiniz.

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.