Projeksiyon Perdesi Nereden Alınır?

TARİH 2016-12-27

Projeksiyon perde cihazları kullanım alanları oldukça fazladır. Projeksiyon Perdeleri  okullarda, iş yerlerinde ve ev ortamlarında kullanılmaya başlamıştır. Projeksiyon cihazlarının sık kullanılmaya başlanmasıyla birlikte projeksiyon perdesinin de önemi artmıştır. Projeksiyon cihazlarının projeksiyon perdeleriyle birlikte kullanılması görüntü netliğini ve kalitesinin artırmaktadır.

Projeksiyon Perdesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
*   Projeksiyon perde boyutuna karar vermeniz gerekmektedir. Perde boyutuna karar verirken, salon yapısı, dinleyici sayısı ve oturma düzenine dikkate almanız gerekmektedir. Kullanacağınız perdenin görüntü alan yüksekliği en arkada oturan dinleyicinin perdeye olan uzaklığının 1/6’sindan az olmaması gerekmektedir. Ön sırada oturan dinleyicinin perdeye olan uzaklığı perdenin görüntü alan yüksekliğinin 2 katı olması gerekmektedir.
*  Projeksiyon perdesinin görüntü formatını bilmeniz projeksiyon perdesi seçerken size yardımcı olacaktır. Projeksiyon cihazının görüntü yansıtma oranına uygun perdeyi almanız sizin için uygun tercih olacaktır. Projeksiyon cihazlarını aspect ratio sayıları genellikle 4:3, ev sineması projeksiyonların da bu oran 16:9 olarak değişiklik göstermektedir. Televizyon yayınlarında ise 4:3 formatta olduğunu göz önünde bulundurursak genel kullanımda 4:3 video formata sahip perdelerin yaygın olarak kullanılmaktadır.
* Projeksiyon perdesi ışık geçirmez kumaştan üretilmiş olması gerekmektedir. Bu sayede perde üzerine gelen ışık aynı şekilde geri yansıma şansı bulabilmektedir. Işığın bir kısmı kumaşın arka tarafına geçiyorsa bu durum optik verimlilik kaybına yol açmaktadır
* Projeksiyon perdesinin yansıtma yüzeyi mat beyaz veya açık gri tonlarında polisilikon bazlı olmalıdır. Mat beyaz perdeler aydın ortamlarda en iyi performansı vermektedir. Açık gri projeksiyon perdesi yüksek kontrastlı cihazlar için tercih edilmektedir.
 

Projeksiyon Perde Türlerinin Belirlenmesi
Alacağınız projeksiyon perde türünü belirlemeniz gerekmektedir. Projeksiyon perdeleri  taşınabilir ve sabit perdeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Taşınabilir Projeksiyon Perdeleri kendi aralarında Tripod ve Fast-Fold Perdeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Tripod perdeler azami 244x244 cm boyutlarına kadar üretilmekte ve pratik kullanımlarıyla farklı ve küçük alanlarda sunum yapanlar için ideal bir projeksiyon perdesidir. Fast-Fold perdeler ise çok büyük boyutlara sahip olabilen, alüminyum çerçeve üzerine gerdirilmiş ön veya arka projeksiyon yüzeyleri ile geniş mekanlarda farklı alternatifler sağlayabilen perdelerdir.
Sabit projeksiyon perdelerini ise Storlu Manuel Kontrollü ve Motorlu Perdeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Küçük boyutlu görüntü alanları ve pratik kullanım alanları için ideal projeksiyon perdesidir. Storlu manuel kontrol mekanizmalı projeksiyon perdeleri kullanım kolaylığı ve maliyet açısından daha çok tercih edilmektedir. Daha büyük boyutlu görüntü alanı ve geniş alanlı toplantı salonlarında ise motor mekanizmalı perdeler tercih edilmektedir.

Motorlu Projeksiyon Perdesi Fiyatları Ne Kadar?
Motorlu projeksiyon perdesi, kullanım kolaylığından dolayı en konforlu projeksiyon perdesidir. Çok geniş kullanım alanlarına sahip projeksiyon perdesidir. Çalışma prensibi olarak uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen motorlu mekanizması sayesinde sabit bir şekilde açılıp kapanan perde uzun ömürlü ve kullanımı oldukça uzundur. Peki Motorlu Projeksiyon Perdesi Fiyatları  yüzey özelliklerine göre gümüş ve cam tozlu olmak üzere fiyatları değişmektedir.
Projeksiyon Perde Fiyatlarını için Tıklayınız:

Projeksiyon Perdeleri

Codegen Projeksiyon Perdeleri, kullanım alanları çoğunlukla ev sinemaları, toplantı odaları, okullar, konferans salonları, fuarlar ve konserler gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılır.

Codegen 180x180cm

Storlu Projeksiyon Perdesi

Codegen 180x180cm storlu pojeksiyon perdesidir. Arka yüzeyi ışık geçirmez siyah kaplamalıdır.Kasa yapısı metal ve beyazdır.Projeksiyonunuzun verdiği değerleri aynen perdenizde görebilirsiniz.

Codegen projeksiyon perdeleri ortamınıza uygun beyaz şık kasası ve sağlam metal yapısı ile diğer ürünlerden ayrılıp dekoratif açıdan da her mekana uygunluk sağlar.

Codegen 200x200cm

Storlu Projeksiyon Perdesi

Codegen 200x200cm boyutunda storlu projeksiyon perdesidir.Arka Yüzeyi ışık geçirmez siyah kaplamadır.Perdenin ön yüzündeki siyah kontrast çerçeve, sayesinde görüntüyü ayrı bir moda sokar ve izleyiciye seyir zevkini artırır.

Codegen projeksiyon perdeleri ortamınıza uygun beyaz şık kasası ve sağlam metal yapısı ile diger ürünlerden ayrılıp ,dekoratif açıdan da her mekana uygunluk sağlar.

Codegen 200x200cm

Motorlu Projeksiyon Perdesi

Codegen 200x200cm Motorlu Projeksiyon Perdesinin kasa yapısı metal-beyazdır.Ağırlığı 10.00kg'dır. Elektrikli motor yapısı ile otomatik olarak perde kolayca indirilip toplayabilirsiniz..

Xblack 180x180cm tripod projeksiyon perdesi cam tozlu özellikli projeksiyon perdesidir. Cam Tozları sayesinde projeksiyondan gelen ışığı belli görüntü ile yansıtır.

Xblack 180x180cm

Tripod Projeksiyon Perdesi

Xblack 180x180cm tripod projeksiyon perdesi taşınabilirdir. Ön yüzeyi Mat beyaz kumaş ve cam Kumu kaplamalı - siyah çerçevelidir.

 Xblack 200x200cm Tripod Projeksiyon Perdesi, üç ayaklı tripod özelliği sayesinde mobil olarak heryere götürebilir, asmanın mümkün olmadığı yerlerde rahatlıkla asabilir, kapatıp açabilirsiniz.

Xblack 200x200cm

Tripod Projeksiyon Perdesi

Siyah çerçevesi ekranı daha iyi algılamanızı ve görüntüyü çevredeki cisimlerden ayırmanızı sağlar.Ağırlığı , 10,00 kg ve kasa yapısı metaldir.

Üzerinde bulunan cam tozları sayesinde projektörden gelen ışığı belli bir görüntü ile perdeye yansıtır. Üç ayaklı tripod özelliği sayesinde mobil olarak heryere götürebilir,

Xblack 240x200cm

Tripod Projeksiyon Perdesi

Xblack 240x200cm tripod projeksiyon perdesi ağırlığı 12.00kg'dır. Kasa yapısı ve ayak kapısı metaldir.Arka Yüzeyi ışık geçirmez siyah kaplamadır.

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.