Ev Sinema Projeksiyon

Epson EH-TW650 ev projeksiyon cihazı
OPTOMA HD27e projeksiyon cihazı

Ev sinema projeksiyon çeşitleri ve fiyatları bu sayfada sunuluyor. Kurmayı düşündüğünüz ev sinema sisteminiz için ideal alternatifleri burada inceleyebilirsiniz. Tavsiyemizi sorarsanız 3D özelliği tak-çalıştır olan, Full HD 1080P çözünürlüklü hatta 4K projeksiyonları değerlendirebilirsiniz. Uzman home sinema ekibimiz de seve seve size danışmanlık yapacaktır.


Ev Sinema Projeksiyon
EPSON EH-TW5600 Full HD Ev Sinema Projeksiyon
Epson EH-TW6700 Ev Sinema Projeksiyonu
Epson EH-TW7300 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Epson EH-TW9300 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Epson EH-TW9400 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX727 4K Projeksiyon Cihazı
Viewsonic PJD7828HDL Ev Sinema Projeksiyon
BenQ W2000 Full HD Ev Sinema Projeksiyon
BENQ W1700 4K UHD Ev Sinema Projeksion
BENQ TK800 4K UHD Ev Sinema Projeksiyon
SONY VPL-VW260ES 4K Ev Sinema Projector (Beyaz)
SONY VPL-VW260ES 4K Ev Sinema Projector (Siyah)
BenQ W1210ST Projeksiyon Cihazı
1 den 24 e 24 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Ev Sinema Projeksiyon Cihazlarıyla Neler İzlenebilir ?

Ev sinema için aldığınız projeksiyon cihazıyla evde maç izleyebilir, sevdiğiniz filmleri, dizileri seyredebilirsiniz. Ayrıca dev ekranda oyun oynamak da çok keyifli olur.

Ev Sinema Projeksiyonlarındaki Bazı Özellikleri Tanıyalım..


HD, Full HD, 4K Çözünürlük Ne İşe Yarar ?

HD Sinema Görüntü Formatları

Fotoğraf makinelerinin gelişimine paralel olarak video kameraların çekim kabiliyetleri de günden güne gelişti. Günümüzde tüm çekim aletleri geniş ekran hd, full hd hatta 4k ve üzeri çözünürlükte kayıt yapmaktadır. Televizyon kanallarında ya da internet ortamında izlediğimiz tüm videolar, filmler, diziler ve maçlar artık 16:9, 16:10 gibi yatayda geniş, dikeyde kısa dizayn olarak hazırlanmaktadır. İşte bu yayınların hepsini birebir aynı formatta izleyebilmek için hd ve üzeri çözünürlükte yansıtma yapabilen projeksiyon cihazı kullanmamız gerekir.

Yandaki resimde "sarı renk" ile işaretlenmiş olan görüntü formatları hd sinema formatlarını içermektedir. 1280x720 hd format, bu çözünürlükler arasında artık en yaygın olarak kullanılan ve en hesaplı olan görüntü çerçevesi haline gelmiştir. Tüm uydu yayınları, tüm görüntü kaynakları minimum 720p resim çıkışı vermektedir. Ev sineması için edineceğimiz projeksiyonla tüm yayınları net ve sorunsuz izlemek istiyorsanız 720p den aşağı bir cihaz satın almayınız.

 


Evde sinema keyfi için büyük ekran görüntü, yüksek çözünürlük ve kontrast derinliği en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerdir. Ev ortamında projeksiyon kullanacaksanız öncelikle hangi görüntü kaynaklarından projektöre sinyal vereceğinizi belirleyin. Örneğin, Bluray izlemek istiyorsanız minimum full hd yani 1920x1080 çözünürlüğe sahip bir projeksiyon almanızı tavsiye ederiz. Eğer sadece uydu yayınları, tv kanalları izlemek istiyorsanız ve bütçeniz düşükse 1280x720, 1280x800 projeksiyonlar işinizi görecektir. Elbette ev sinema odanız için ayırabileceğiniz bütçe yüksekse full hd ya da 4k çözünürlüklü projeksiyonlar en doğru yatırım olacaktır.

Çoğu müşterimiz için full hd ev sinema projeksiyonları yeterli olsa da artık 4k ultra hd hatta 8k yayınlar konuşulmakta. Bu sebeple bir satın alma yapıyorken geleceği de hesap ederek en iyisini edinmeye çalışmak sağlıklı bir karar olacaktır.

Farz edelim ki en iyi ev sinema projeksiyonunu satın aldınız. Peki görüntüyü nereye yansıtacaksınız ?  Size kaliteli bir projeksiyon perdesi gerekli olacaktır. Ev sinema perdelerimizi aşağıdaki linkte inceleyebilirsiniz.

https://www.projeksiyon.com.tr/ev-sinema-perdesi 

Ev Sinema Projeksiyonların Çözünürlük Tablosu

 

 

 


Evde Projeksiyon Eğlencesi

Projeksiyon perdeleri, özel kumaş yüzeylerine sahip olup iyi bir projeksiyon için en ideal yansıtma yüzeyini oluştururlar. Ev sinema perdeleri genelde mat beyaz ya da gri yüzeyli olur. Bu yansıtma alanı görüntüyü optik olarak iyileştirir ve kayıpsız izleme imkanı sağlar. Ev sinema için bir sistem kurma çabası içindeyseniz projeksiyon perdesi seçimi ciddi önem arz eder. Tavsiyemiz hd projeksiyonlarla bire bir uyumlu olması açısından 16:9 ya da 16:10 formatlı bir sinema perdesi satın almanızdır. Eğer tavan yüksekliğiniz çok fazlaysa format olarak 4:3 olarak bilinen perdeleri de tercih edebilirsiniz. Unutmayın, en iyi ev sinema projeksiyonları bile kötü bir duvar ya da karanlık bir zeminde iyi göstermeyecektir.

Ev sineması için özel üretilmiş bazı perdeler tam 16:9 formattır ve iplerle gerdirilmiştir. Bu tarz perdeler çok düzgün duruşlu yansıtma yüzeyleri halindedir. Bir de duvara bir resim çerçevesi gibi asılabilen sabit projeksiyon perdeleri mevcuttur. Eğer perdeyi açma kapama yapmanıza gerek olmayan bir odaya konumlandıracaksınız bu tarz perdeler çok keyifli olabilir.