Ev Sinema Projeksiyon

Epson EH-TW650 ev projeksiyon cihazı resmi
EPSON EH-TW5650 projeksiyon cihazı fotoğrafı

Ev sinema projeksiyon çeşitleri ve fiyatları bu sayfada sunuluyor. Kurmayı düşündüğünüz ev sinema sisteminiz için ideal alternatifleri burada inceleyebilirsiniz. Tavsiyemizi sorarsanız 3D özelliği tak-çalıştır olan, Full HD 1080P çözünürlüklü hatta 4K projeksiyonları değerlendirebilirsiniz. Uzman home sinema ekibimiz de seve seve size danışmanlık yapacaktır.


Ev Sinema Projeksiyon

İş ortaklarımız ve bayilerimiz; ev projeksiyonlarına özel fiyat teklifi almak için aşağıdaki linke tıklayıp talepte bulunabilir ya da bizi arayarak bilgi alabilirsiniz..

>> TEKLİF İSTEK FORMU --- 0216 471 32 60
Optoma H116 Projeksiyon Cihazı
Optoma HD144X Full HD Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW650 Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW610 Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PG603W Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW650 Projeksiyon Cihazı (Yedek Lamba Hediyeli)
Optoma HD27E Full HD Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Viewsonic PJD7828HDL Ev Sinema Projeksiyon
BenQ W1090 3D Full HD Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW5600 Full HD Ev Sinema Projeksiyon
Acer P1555 Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW5650 Full HD Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon
VIEWSONIC PX725HD Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX706HD Projeksiyon Cihazı
BenQ W2000 Full HD Ev Sinema Projeksiyon
BenQ W1210ST Projeksiyon Cihazı
Optoma UHD300X Ultra HD 4K Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX747 Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX727 Projeksiyon Cihazı
Acer H6810 Projeksiyon Cihazı
Optoma UHD40 Ultra HD 4K Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
BENQ W1700 4K UHD Ev Sinema Projeksion
BENQ TK800 4K UHD Ev Sinema Projeksiyon
Epson EH-TW6800 Full HD 3D Ev Sinema Projeksiyon
Optoma UHD350X Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-LS100 Kısa Mesafe LAZER Ev Sinema Projeksiyon
Epson EH-TW7300 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Beyaz Renk)
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Siyah Renk)
Epson EH-TW9300 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-HW65ES Full HD Ev Sinema Projektör (Beyaz)
Sony VPL-HW65ES Full HD Ev Sinema Projektör (Siyah)
Epson EH-TW9400 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
SONY VPL-VW260ES 4K Ev Sinema Projector (Beyaz)
SONY VPL-VW260ES 4K Ev Sinema Projector (Siyah)
1 den 37 e 37 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Ev Sinema Projeksiyon Cihazları

Merhabalar. Projeksiyon.com.tr olarak; yıllar içersinde sayısız ev sinema projeksiyon sistemi devreye aldık ve anahtar teslim projelerimizi başarıyla teslim ettik. Bu kapsamda edindiğimiz tecrübe ve deneyimleri burada siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bu sayede en doğru bilgileri direkt olarak uzmanından almış olacaksınız. Keyifli bir ev sinema sistemine sahip olabilmek için gerekenleri bu yazımızda anlatmaktayız. Ev sineması için hala televizyon kullanıyorsanız inanın çok şey kaybediyorsunuz.. Hiçbir tv evde dev ekran projeksiyon izlemesi gibi keyif vermez. Ev sinema projeksiyonları istediğiniz ölçüde ve istenen açıdan rahatlıkla izlenebilen seyir keyfi yüksek yansıtma yaparlar. Üstelik renklerin doğallığı ve yüksek kontrast sayesinde keyifli bir film yada maçı evinizin özgür ortamında seyredebilirsiniz.

Evde Projeksiyonla Sinema Keyfi

Ev ortamınız her zaman için dışarıya göre daha özgürdür. Dilediğiniz anda ailenizle birlikte film izlemeye başlayabilir yada izlediğiniz şeyi durdurup mola verebilirsiniz. Ev projeksiyonları artık çok gelişti. Yine de merak ettiğiniz bazı teknik terimler olabilir. Bunları aşağıda genel hatlarıyla açıklamaya çalıştık. Böylece evde projeksiyon izleme keyfi için bir cihaz satın alırken bu bilgilerin faydasını göreceksiniz..

Ev Sinema Projeksiyon Cihazlarıyla Neler İzlenebilir ?

Ev sinema için aldığınız projeksiyon cihazıyla evde maç izleyebilir, sevdiğiniz filmleri, dizileri seyredebilirsiniz. Ayrıca dev ekranda oyun oynamak da çok keyifli olur.

Ev Sinema Projeksiyonlarındaki Bazı Özellikleri Tanıyalım..

Projeksiyonların Görüntüleme Teknolojileri

Mutlaka duymuşsunuzdur.. DLP projeksiyon, LCD, SXRD Projeksiyon gibi terimleri. İşte bunlar bir projeksiyon seçmeye çalışırken karşınıza çıkacak ilk sorulardan biridir. Bu teknolojiler yapısal olarak bir birinden farklıdır. Böyle olunca yansıtma işindeki başarı da farklı olmaktadır. Piyasada ev sinema projeksiyonu olarak en çok rağbet gören cihazlar LCD ve SXRD görüntü sistemine sahip makinelerdir. DLP projeksiyonlar biraz daha geriden gelmektedir. Özellikle LCD ya da 3LCD olarak bilinen sistemin renklerdeki başarısı ve hareketli görüntülerde hiç kayma yapmaması popülerliğini arttırmıştır. Bu konudaki tavsiyemize kulak verecek olursanız LCD ve ona çok benzer bir yapıda olan SXRD projeksiyonları bir adım önde görmekteyiz.


Peki Fiyatlar Ne Durumda ?

DLP tabanlı ev sinema projeksiyonlarının diğerlerine göre bir miktar daha uygun fiyatlı olduğunu görebiliriz. Fiyat sıralamasında DLP den sonra LCD, daha sonra da SXRD en pahalı olarak sıralanabilir.


Lamba / Işık Kaynağının Görüntüye Etkisi Var mı ?

Tüm projeksiyonların içinde bir ışık kaynağı mevcuttur. Genelde kullanılan tip civalı lambadır. Buna projeksiyon ampülü de denmektedir. Bir de lamba yerine led ışık üreticisi ya da lazer ışık kaynağına sahip projeksiyonları incelediğinizde kafanız karışabilir. Görüntü oluşmasını lamba ya da bu ışık türleri sağlar fakat görüntüdeki renklere, netliğe ve kontrasta önemli bir etkisi yoktur. Burada ortaya çıkan en önemli fark, led / lazer projeksiyonların çok uzun süreler lamba değiştirme yapmadan kullanılabilmesi ve sizi çeşitli maliyetlerden uzak tutmasıdır. Fakat bu tarz bir cihaz satın alırken normal lambalı projektörlere göre daha fazla ücret ödeyeceğinizi bilmelisiniz.


Lamba Maliyetleri Ne Kadar ?

Eğer lamba içeren bir projeksiyon satın alacaksanız bu lambanın belli bir kullanım ömrü olduğunu bilmeli ve kullanırken bunu takip etmelisiniz. Günümüzde projeksiyon lambaları teknolojik olarak çok gelişim gösterdi. Artık eskisi gibi sorun çıkartmıyorlar. Ayrıca ısınma ve soğuma süreleri de çok azaldı, konfor arttı. Lambaların çoğu 5000 ile 10 bin saate kadar gösterim yapabilir. Bu noktada önemli bir bilgi vermiş olalım. Çoğu projeksiyon üreticisi lambalar için garanti vermiyor. Ev sinema projeksiyonu pazarında lider markalardan olan EPSON ev sinema projeksiyon cihazları 3 yıl içinde 3000 saat garantiyle satılmaktadır. Bu sizler için çok avantajlı bir durumdur.


Ev Ortamında Ansi Lümen'in Önemi ?

Evde sinema yada dizi - maç keyfi yaparken genelde perdeleri kapatarak loş bir ortam hazırlarız. Ya da genelde akşamları projeksiyonumuzu açarız. Durum böyle olunca evde film izlemek için çok parlak yansıtan yani ansi lümen değeri çok yüksek bir projeksiyona ihtiyaç olmayacaktır. Evler için ideal lümen değeri ortalama 2500 - 3000 ansi lümen seviyelerindedir. 1 lümen yaklaşık 1 mum ışığı parlaklığındadır. Bir projektörün ansi lümen değeri ne kadar fazla ise o oranda canlı ve parlak gösterim yapar.Burada önemli bir not eklemiş olalım. Evde çok parlak bir projeksiyonla izlemeye kalkarsanız gözleriniz çabucak yorulabilir özellikle çocuklar için bunu asla tavsiye etmeyiz. Bazı projeksiyonlarda Eco modu bulunur ya da görüntü renkleri ve parlaklığını değiştiren görüntü modları vardır. Cihazı eco moduna alırsanız parlaklık seviyesi azalacaktır. Ev için edindiğiniz projektörün parlaklığı fazla geliyorsa renk ayarlarıyla oynamadan cihazın hafızasındaki görüntü modları arasında gezinerek size en uygun olan kaliteyi seçebilirsiniz. Böylece gözleriniz daha az yorulur ve zarar görmezsiniz.

HD, Full HD, 4K Çözünürlük Ne İşe Yarar ?

HD Sinema Görüntü Formatları

Fotoğraf makinelerinin gelişimine paralel olarak video kameraların çekim kabiliyetleri de günden güne gelişti. Günümüzde tüm çekim aletleri geniş ekran hd, full hd hatta 4k ve üzeri çözünürlükte kayıt yapmaktadır. Televizyon kanallarında ya da internet ortamında izlediğimiz tüm videolar, filmler, diziler ve maçlar artık 16:9, 16:10 gibi yatayda geniş, dikeyde kısa dizayn olarak hazırlanmaktadır. İşte bu yayınların hepsini birebir aynı formatta izleyebilmek için hd ve üzeri çözünürlükte yansıtma yapabilen projeksiyon cihazı kullanmamız gerekir.

Yandaki resimde "sarı renk" ile işaretlenmiş olan görüntü formatları hd sinema formatlarını içermektedir. 1280x720 hd format, bu çözünürlükler arasında artık en yaygın olarak kullanılan ve en hesaplı olan görüntü çerçevesi haline gelmiştir. Tüm uydu yayınları, tüm görüntü kaynakları minimum 720p resim çıkışı vermektedir. Ev sineması için edineceğimiz projeksiyonla tüm yayınları net ve sorunsuz izlemek istiyorsanız 720p den aşağı bir cihaz satın almayınız.

 

 


Evde sinema keyfi için büyük ekran görüntü, yüksek çözünürlük ve kontrast derinliği en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerdir. Ev ortamında projeksiyon kullanacaksanız öncelikle hangi görüntü kaynaklarından projektöre sinyal vereceğinizi belirleyin. Örneğin, Bluray izlemek istiyorsanız minimum full hd yani 1920x1080 çözünürlüğe sahip bir projeksiyon almanızı tavsiye ederiz. Eğer sadece uydu yayınları, tv kanalları izlemek istiyorsanız ve bütçeniz düşükse 1280x720, 1280x800 projeksiyonlar işinizi görecektir. Elbette ev sinema odanız için ayırabileceğiniz bütçe yüksekse full hd ya da 4k çözünürlüklü projeksiyonlar en doğru yatırım olacaktır.

Çoğu müşterimiz için full hd ev sinema projeksiyonları yeterli olsa da artık 4k ultra hd hatta 8k yayınlar konuşulmakta. Bu sebeple bir satın alma yapıyorken geleceği de hesap ederek en iyisini edinmeye çalışmak sağlıklı bir karar olacaktır.

Farz edelim ki en iyi ev sinema projeksiyonunu satın aldınız. Peki görüntüyü nereye yansıtacaksınız ?  Size kaliteli bir projeksiyon perdesi gerekli olacaktır. Ev sinema perdelerimizi aşağıdaki linkte inceleyebilirsiniz.

https://www.projeksiyon.com.tr/ev-sinema-perdesi 

 

 

 

Ev Sinema Projeksiyonların Çözünürlük Tablosu

 

 

 


Evde Projeksiyon Eğlencesi

Projeksiyon perdeleri, özel kumaş yüzeylerine sahip olup iyi bir projeksiyon için en ideal yansıtma yüzeyini oluştururlar. Ev sinema perdeleri genelde mat beyaz ya da gri yüzeyli olur. Bu yansıtma alanı görüntüyü optik olarak iyileştirir ve kayıpsız izleme imkanı sağlar. Ev sinema için bir sistem kurma çabası içindeyseniz projeksiyon perdesi seçimi ciddi önem arz eder. Tavsiyemiz hd projeksiyonlarla bire bir uyumlu olması açısından 16:9 ya da 16:10 formatlı bir sinema perdesi satın almanızdır. Eğer tavan yüksekliğiniz çok fazlaysa format olarak 4:3 olarak bilinen perdeleri de tercih edebilirsiniz. Unutmayın, en iyi ev sinema projeksiyonları bile kötü bir duvar ya da karanlık bir zeminde iyi göstermeyecektir.

Ev sineması için özel üretilmiş bazı perdeler tam 16:9 formattır ve iplerle gerdirilmiştir. Bu tarz perdeler çok düzgün duruşlu yansıtma yüzeyleri halindedir. Bir de duvara bir resim çerçevesi gibi asılabilen sabit projeksiyon perdeleri mevcuttur. Eğer perdeyi açma kapama yapmanıza gerek olmayan bir odaya konumlandıracaksınız bu tarz perdeler çok keyifli olabilir. 

 

 


Ev Sinema Projeksiyonu Seçerken Nelere Dikkat Edelim ?

İster ev sineması ister sunum amaçlı olsun fark etmez.. Projeksiyon cihazlarında en dikkat edilmesi gereken maddeler, parlaklık (ansi lümen), çözünürlük (resolution) ve kontrast değerleridir. Bir projektörün kontrast oranı fazla olursa renk geçişlerindeki detayları daha rahat görürüz. Ayrıca karanlık sahnelerdeki nesnelerin daha rahat seçilebilmesi de kontrastın yüksekliğine bağlıdır.

Ev sineması projeksiyonlarında yukarıdaki maddelerin yanı sıra özen göstermemiz gereken bir iki özellikten bahsedelim. Evimize koyacağımız bir projektörün çok gürültülü çalışması bütün keyfimizi kaçırabilir. Bu yüzden fan sesi düşük bir cihaz tercih etmeliyiz. Ayrıca evde üç boyutlu film ve maç izlemeyi düşünüyorsanız 3D özelliği tak-çalıştır olan ve HDMI üzerinden gelen yayınları kolayca 3D izletebilen bir sinema projeksiyonu almalıyız.

Ayrıca, bazı evlerde tavandaki avize ve ışık sistemleri projeksiyonun tavana montajı konusunda sorun çıkarabilmektedir. Projeksiyon ile yansıtma yüzeyi arasında kalan aydınlatmalar kurulumu zorlaştırabilir ya da görüntünüzün kesilmesine yol açabilir. Projektörü biraz açılı konumlandırmak istediğiniz de görüntü bükülür ve netliğini kaybeder. İşte bu noktada edindiğiniz ev sinema projektörünün lens kaydırma özelliği ya da keystone denen görüntü düzeltme kabiliyeti devreye girerek sorunları çözmenize olanak sağlar.

Evde daha önceden aldığınız bir ses sistemi varsa onu ev sinema odanızda kullanma şansınız olabilir. Bu konuda uzman ekibimizden telefon desteği alabilirsiniz. Çoğu ev projeksiyonu üzerinde hoparlör yani ses çıkışı bulunur. Bazılarında 5 Watt, bazılarında 10W gibidir. Genelde mono olan bu ses çıkışları bazı projektörlerde stereo olarak da bulunabilir. Eğer küçük bir odada iseniz bu ses çıkışları size yeterli gelebilir. Nasıl bir ses sistemi kullanmak istiyorsanız ev için projeksiyon alırken bunu da hesap etmelisiniz. Üzerinde güçlü bir ses çıkışı olan projektör çoğu ortamda ses ihtiyacınızı çözebilir, bunu mutlaka değerlendirmelisiniz.