Kablosuz Projeksiyon

Epson EB-U42 projeksiyon cihazı
Epson EB-2247U projeksiyon cihazı
Kablosuz projeksiyon satışında uzman projeksiyon.com.tr nin en iyi fiyatları ve güncel kablosuz projeksiyon tavsiyeleri burada.
Kablosuz Projeksiyon
EPSON EH-TW650 Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
Asus B1MR Kablosuz Led Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW610 Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-U42 Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-W42 Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW5650 Full HD Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon
EPSON EB-U42 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
EPSON EB-1781W Taşınabilir HD Kablosuz Projeksiyon
EPSON EB-1795F Taşınabilir Kablosuz Full HD Projeksiyon
Epson EB-2247U Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2065 Kablosuz Wi-Fi Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2165W Kablosuz HD Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2255U Kablosuz Full HD Projeksiyon Cihazı
Panasonic PT-VX425N Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2265U Full HD Wi-Fi Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2155W Projeksiyon Cihazı
Panasonic PT-VW545N Kablosuz HD Projeksiyon Cihazı
Panasonic PT-VX615N LCD Projeksiyon Cihazı
Panasonic PT-VZ585N Kablosuz Full HD Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-1470Ui Kısa Mesafe Lazer Full HD interaktif Projeksiyon
1 den 20 e 20 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Kablosuz Projeksiyonlar Hakkında Bilgiler

Kablosuz bağlantı teknolojileri sürekli gelişiyor. Kablosuz telefon, kablosuz internet ve ağlar, kablosuz haberleşme ve uydu yayınları derken kablosuz terimi yaşantımızın çoğu alanına girmiş durumda. Hal böyleyken televizyon ve projeksiyonların kablosuz bağlantı modasına ayak uydurması uzun sürmedi. Sanırım yakında çoğu projeksiyon cihazının hem smart özellikli hem de ana karta entegre olarak kablosuz bağlantı işlevini destekleyeceğini göreceğiz. Bu alanda WiFi nin yanı sıra Miracast, WiDi gibi bağlantı yöntemlerinin yaygınlaştığını görüyoruz. Kablosuz projeksiyonlar hakkında daha detaylı bilgiler için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

Kablosuz projeksiyon nedir ?

Tüm projeksiyonlar aynı monitörler gibi görüntü kaynaklarından gelen sinyalleri, dataları izlememizi sağlarlar. Projeksiyonlar için yaygın kullanılan kaynaklar; başta bilgisayarlar, dvd-bluray player, uydu alıcı, media player ve mobil cihazlardır. (tablet, cep telefonu gibi) Projeksiyonda izleme yapmak için görüntü kaynağımıza bağlamamız gerekir. İşte bu bağlantı şekli artık iki çeşit olabilmektedir. 1-Kablolu bağlantı (vga,hdmi,video kabloları ile) 2-Kablosuz bağlantı.

Görüntü kaynağı ile projeksiyon cihazı arasındaki bağlantının kablo olmadan sağlanmasına kablosuz bağlantı deniyor. Bu özelliğe sahip projeksiyonlara da kablosuz projeksiyon denmektedir.


Kablosuz Projeksiyonların Faydaları Nelerdir?

Kablosuz projeksiyonlar kısa mesafe bağlantılar için en ideal çözümdür. Tüm kablo maliyetleri ortadan kalkar. Ayrıca kabloların eskimesi, uçlarının kırılması ya da bozuk gösterme gibi dezavantajlardan kurtulmuş oluruz. Kablosuz projeksiyon kullanımı hem çok pratik hem de esnektir. Kablosuz projeksiyonu istediğimiz yere taşıyıp sunum yapabiliriz. Çoğu mekanda projeksiyon için kabloların çekilmesi ve döşenmesi çirkin görüntüler ortaya çıkartır. Kablosuz bir projeksiyon elektrik kablosu haricinde bir kabloya ihtiyaç duymaz ve kablolarla alakalı tüm gereksinimleri, işçilikleri ve görüntü kirliliklerini ortadan kaldırır. Kablosuz projektörler sadece görüntü değil ses aktarımına da izin vermektedir.

Kablosuz Projeksiyonlar kablo sorunlarını ortadan kaldırır

Kablosuz Projeksiyona Bağlanma Nasıl Gerçekleşir ?

Bazı projeksiyon cihazları üretim aşamasında entegre olarak kablosuz bağlantıya hazır olarak üretilirler. Harici bir donanım takmanıza gerek kalmaz. Bu tarz ürünlere en çok Epson, Panasonic, LG, Asus gibi markalarda rastlıyoruz.  Bazıları ise opsiyonel kitler takılınca kablosuz işlevine sahip olurlar. Wireless projektörler bir modem gibi kablosuz yayın yaparlar. İnternetiniz olmasa bile bağlantı kurabilirsiniz.. 

Kablosuz projeksiyon cihazı bağlantısı gün geçtikçe kolaylaşmaktadır. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi kablosuz bağlantı özelliği üzerinde bulunan bir projektörümüz varsa projektörü gösterim kaynağı olarak wifi moduna (bazı projeksiyonlarda network modu) almalıyız. **VGA, ya da HDMI gösterim yaparken kablosuz bağlanmak mümkün değildir.

Projeksiyonu kablosuz bağlantı moduna aldıktan sonra markanın sağladığı yazılımı çalıştırıp bağlantı kuracağımız projeksiyonu network ağında bulup eşleşmeyi sağlarız. Bu işlemi bilgisayardaki yüklü yazılımdan ya da telefon & tablete yüklediğimiz uygulama üzerinden yapabiliyoruz. Uygulama yazılımları genelde ekran aynalama yapmıyor. Fakat PC yazılımı üzerinden kurulan bağlantıda bilgisayar ekranınızı aynalama yapabilirsiniz. Yani bilgisayardaki masa üstünüzü, ikonları vs. projektör ekranında görebilirsiniz. Wifi bağlantı adı verilen bu kablosuz bağlantı sunum yapmak, resim ve dosya göstermek amaçlı üretilmiştir. Wifi projeksiyonların çoğu wifi modunda yüksek çözünürlükte film, video izlemenize imkan vermez. Görüntü akışında takılmalar olabilir.


Kablosuz Bağlantı Özelliği Opsiyonel Olan Projeksiyonlar

Bu projeksiyonlar genelde USB dongle, hdmi dongle gibi harici cihazlar kullanarak kablosuz bağlantı hizmeti verirler. Ağırlıkla kullanılan yöntem; projeksiyonun arkasındaki USB-A yuvasına yine markanın ürünü olan USB wifi üniteyi takmak ve yine markaya ait yazılım üzerinden bağlantı kurmaktır. Bazı projektörlerin özelliklerini incelediğimizde kablosuz bağlantı işlevinin opsiyonel olduğunu görebiliriz. Epson, Sony, Hitachi, Panasonic, Acer gibi markaların satışta olan USB bellek şeklindeki wi-fi adaptörleri bu işi görmektedir. BenQ, Viewsonic gibi markaların USB yerine daha çok HDMI üzerinden çalışan aygıtlar kullandığını söyleyebiliriz.  

Opsiyonel Kablosuz Projeksiyon Bağlantısı
Opsiyonel Kablosuz Projeksiyon Bağlantısı

Kablosuz Bağlantı Özelliği Bulunmayan Cihazlara Bu Özelliği Kazandırabilir miyiz ?

Çoğu projeksiyon cihazı ayrıca satın alınan kablosuz projeksiyon kiti denen ürünler sayesinde kablosuz projektör haline gelebiliyor. Ancak bu işi yapan cihazların kalitesi çok önemli. Ne yazık ki piyasada kablosuz projeksiyon görüntü aktarıcı olarak satılan ürünlerin çoğu başarısız. Wi-Fi bağlantı ile video izlemede takılmalar hatta sunumun ya da filmin en heyecanlı yerinde kopmalar olabilmekte. Maalesef ucuz fiyatlı seçenekler özellikle hd ve daha üstü kalite yayınları aktaramıyor, çeşitli sorunlar çıkıyor.  Web sitemizde kablosuz görüntü ve ses aktarımını en iyi yapan güvenilir çözümlere yer vermekteyiz.  Bu aygıtları linkimizde inceleyebilirsiniz. --> https://www.projeksiyon.com.tr/kablosuz-goruntu-aktarim-cihazi


Kablosuz Görüntü ve Ses Aktarıcı

IOS işletim sistemli Apple Cihazlar İçin Apple TV

Apple marka tablet, telefon ya da mac bilgisayar kullanıyorsanız çok kolay bir kablosuz bağlantı yöntemi mevcuttur. Apple tv satın alarak bu aleti projeksiyonunuza ya da tv ekranınıza HDMI kablo ile bağlarsınız. Sonra Apple aygıtınızdan Apple TV ye bağlanıp onun üzerinden istediğiniz görüntüyü kesintisiz olarak izlersiniz. Hem görsel hem de ses aktarımını sorunsuz bir şekilde yapmaktadır.

Windows İşletim Sistemli Bilgisayarlar İçin Intel WiDi Kablosuz Bağlantı

Windows 10 yüklü Intel işlemcili bilgisayarların projeksiyon ve benzeri ekranlara kablosuz bağlanabilmesi için Intel WiDi teknolojisi başarıyla kullanılmaktadır. Bir nevi miracast teknolojisi gibi çalışan bu işlev yazılım ya da uygulama yükleme çalıştırma gerektirmiyor. Intel Wi-Di donanımlı Epson EB-U42, Epson EB-1795F, EB-2255U ve EB-2265U modelleri Windows kullanıcıları tarafından rağbet görmektedir.

Kablosuz Projeksiyon Markaları Hakkında

Kablosuz projeksiyon cihazı olarak en çok sattığımız markalardan birisi EPSON dur. Epson'da kablosuz özellikli ürünlerin fiyatları uygun ve modellerin özellikleri oldukça gelişmiştir. Çoğu Epson kablosuz projeksiyon direkt wifi ve miracast bağlantıya hazır olarak üretiliyor. Yani ayrıca para verip kablosuz projeksiyon aparatı almanıza gerek kalmıyor. **Miracast ile bağlantı, Wifi mod bağlantısına göre çok daha kolay ve güçlü bir bağlantıdır.  Panasonic, Sony ve Hitachi marka kablosuz projeksiyonların da oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. (Bazı modellerde kablosuz bağlanma opsiyonel donanımlarla mümkündür)

Miracast (Screen Mirror) Bağlantı

Piyasada Screen Mirroring ya da Miracast olarak bilinen bu teknolojinin standart Wifi kablosuz bağlantısına göre bazı artıları ve eksileri vardır. Miracast bağlantı; android işletim sistemli çoğu mobil cihazdan yazılım yüklemeden hızlı ve kolay kablosuz projeksiyon bağlantısı sağlar. Wifi bağlantıya nazaran video izleme performansı daha başarılıdır. Herhangi bir uygulama vs. indirme yükleme zorunda olunmaması kullanımı basitleştirir ve teşvik eder. Ekran aynalaması başarılıdır. Örneğin, Youtube üzerinden sevdiğiniz bir videoyu açıp sesini de duyarak seyredebiliyorsunuz. Fakat Apple cihazlarıyla çalışmamaktadır..

Wi-Fi Kablosuz projeksiyon bağlantılarında karşılaşılan en büyük problem, görüntü kaynağının (bilgisayar, telefon vb.) bulunduğu ağdan, internetten koparak projektörle eşleşmesidir. Böyle durumlar internet kullanılması gereken sunumlar için sorun çıkartır. Wifi projeksiyonların bazıları network ağına dahil edilip uzaktan yönetilebilir. Ağ'a bağlanan projeksiyona wifi üzerinden kablosuz bağlantı kurarsanız internetiniz kopmayacaktır. Maalesef miracast özelliği ağ bağlantısı için uygun değildir, uzaktan yönetmek ve bilgi paylaşmak mümkün değildir. Miracast ile yapılan bağlanmalarda internet kopması problemi oluşmaz.

Miracast & Screen Mirror ile Kablosuz Projeksiyona Bağlanma Nasıl Yapılır ?

Aşağıdaki video miracast yöntemi ile kablosuz projeksiyon bağlantısı için örnek teşkil etmektedir. Videoda Epson marka miracast destekli bir projektöre kablosuz olarak bağlanılmaktadır.


Wifi Projeksiyona Kablosuz Bağlantı Nasıl Yapılır ?

Wifi metodu ile kablosuz projeksiyon bağlantısı için örnek olarak aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz. Bu videoda Epson marka wifi projektöre kablosuz bağlantı anlatılmaktadır.

Ev Kullanımı İçin Nasıl Bir Kablosuz Projeksiyon Almalı ?

Artık hemen hemen herkesin evinde internet var. Kablosuz internet kullanımı ve hızı oldukça arttı. Eğer evde projeksiyon seyretmek istiyorsanız neden projektörünüz kablosuz olmasın.. Kablosuz projeksiyonlar artık hem çok yetenekli hem de fiyatları çok ucuzladı. Birçok modelde dahili olarak wireless, miracast ve intel widi kablosuz teknolojileri bulunmakta. Bu teknolojilerin hepsi evde kullanılabilir. Cep telefonunuzdan miracast ekran aynalama yapıp çektiğiniz fotoğrafları ve kayıtları kablosuz olarak projeksiyona gönderebilirsiniz. Ya da hızlı bir internet bağlantınız varsa wifi ağı üzerinden bağlanabilirsiniz. **Kesintisiz ve yüksek kalitede film izlemek için bazı wifi bağlantılar yeterli olmayabilir. Bu yüzden intel widi ya da hdmi üzerinden görüntü ve ses aktarımı yapabilen harici üniteler kullanabilirsiniz. Ev sinema sisteminize katabileceğiniz bazı kablosuz ev sinema projeksiyonu tavsiyelerimiz aşağıda sunulmuştur.

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eh-tw650-full-hd-ev-sinema-projeksiyonu  (bu model sadece wi-fi bağlantı içerir)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eh-tw5650-full-hd-kablosuz-ev-sinema-projeksiyonu  (bu model wi-fi + miracast + intel widi destekler)

İş Amaçlı Kablosuz Projeksiyon Tavsiyeleri

Ofisler, toplantı odaları, konferans salonları ve buna benzer tüm iş alanlarında kablosuz projeksiyon kullanımı yaygınlaşmaktadır. Kablolu bağlanma sorunları ve donanım uyuşmazlıkları sunum kalitenizi düşürmesin.. Güçlü network ağlarında hızlı internet ile kablosuz projeksiyon kullanımı sorunsuzdur. Hiçbir kablo ile uğraşmadan kablosuz desteği olan tüm cihazlarınızla kablosuz projektör eşliğinde sunum yapabilir, video izletebilirsiniz. İş dünyası için tasarlanmış, aydınlık ortamlarda dev ekran gösterimi yapabilecek aşağıdaki kablosuz projektörleri incelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-u42-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-U42; Wi-Fi, Miracast, Intel Widi özelliklerine sahip olup taşınabilir kablosuz projeksiyondur)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-1795f-tasinabilir-kablosuz-full-hd-projeksiyon  (Epson EB-1795f; Wi-Fi, Miracast, Intel Widi içerir, ince ve hafif kasalı taşınabilir modeldir)


https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2247u-projeksiyon-cihazi   (Epson EB-2247U; Wi-Fi kablosuz projeksiyondur. Daha çok sabitlenip kullanılır)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2255u-kablosuz-full-hd-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-2255U; Wi-Fi, Widi ve Screen Mirror (miracast) kablosuz teknolojileriyle donatılmış, en çok satan kablosuz projektörlerden birisidir. Aydınlık ortamlar ve büyük toplantı odaları için idealdir)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2265u-full-hd-wi-fi-kablosuz-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-2265U; Wi-Fi, Widi ve Screen Mirror (miracast) kablosuz standartlarını barındırır. Yüksek parlaklık ihtiyacı olan profesyonel kullanımlar için tasarlanmıştır.)