Kablosuz Projeksiyon Cihazları

kablosuz projeksiyon
kablosuz projeksiyon
Kablosuz projeksiyon satışında uzman projeksiyon.com.tr nin güncel wifi projeksiyon tavsiyeleri burada. Kurumsal ve iş ortağı müşterilerimiz, size özel kablosuz projeksiyon fiyatları almak için aşağıdaki linke tıklayıp, bize ulaşabilirsiniz. Kablosuz projektör sistemleriyle alakalı merak edilen her şeyi bu sayfanın en alt bölümünde okuyabilirsiniz.
>> TEKLİF İSTEK FORMU -- 0216 471 32 60

Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW650 Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-W42 HD Wifi Projeksiyon
EPSON EB-U42 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
EPSON EH-TW5650 Full HD Kablosuz Ev Sinema Projeksiyon
EPSON EB-1781W Taşınabilir HD Kablosuz Projeksiyon
EPSON EB-2065 Wi-Fi Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-1795F Taşınabilir Full HD Kablosuz Projeksiyon
Epson EB-2247U Full HD Kablosuz Projeksiyon
Panasonic PT-VX425N Kablosuz Projeksiyon Makinesi
EPSON EB-2165W HD Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2255U Full HD Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2265U Full HD Wi-Fi Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-2155W HD Wi-Fi Kablosuz Projeksiyon
Panasonic PT-VW545N HD Kablosuz Projeksiyon Cihazı
Panasonic PT-VX615N LCD Kablosuz Projeksiyon Aleti
Panasonic PT-VZ585N Full HD Kablosuz Projeksiyon Cihazı
EPSON EB-1470Ui Kısa Mesafe Full HD Lazer Kablosuz Projeksiyon
Barco ClickShare CS-100 Kablosuz Sunum Cihazı
Barco ClickShare CSE-200 Kablosuz Sunum Cihazı
EPSON ELPAP10 Kablosuz Bağlantı Adaptörü USB
PLANET WPG-130N Kablosuz Görüntü Aktarım Cihazı
PLANET WPG-210N Kablosuz Görüntü Aktarım Cihazı
GEFEN EXT-WHD-1080P-SR Kablosuz Görüntü-Ses Aktarım Cihazı
1 den 24 e 24 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Kablosuz Projeksiyon Cihazları Hakkında Bilgiler (Information on Wireless Projections)

Kablosuz bağlantı teknolojileri ve telsiz haberleşme sistemleri sürekli gelişiyor. Kablosuz telefon, kablosuz internet ve ağlar, kablosuz haberleşme ve uydu yayınları derken kablosuz terimi yaşantımızın çoğu alanına girmiş durumda. Hal böyleyken televizyon ve projeksiyonların kablosuz bağlantı modasına ayak uydurması uzun sürmedi. Sanırım yakında çoğu wifi projeksiyon cihazının hem smart özellikli hem de ana karta entegre olarak kablosuz bağlantı işlevini destekleyeceğini göreceğiz. Bu alanda WiFi nin yanı sıra Miracast, WiDi gibi bağlantı yöntemlerinin yaygınlaştığını görüyoruz. Kablosuz projeksiyon ne demek ve wifi projeksiyon nedir konuları hakkında daha detaylı bilgiler için aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.


Kablosuz projeksiyon nedir ?  Wi Fi Projeksiyon nedir ? (What is wireless projection)

Tüm projeksiyonlar aynı monitörler gibi görüntü kaynaklarından gelen sinyalleri, dataları izlememizi sağlarlar. Projeksiyonlar için yaygın kullanılan kaynaklar; başta bilgisayarlar, dvd-bluray player, uydu alıcı, media player ve mobil cihazlardır. (tablet, cep telefonu gibi) Projeksiyonda izleme yapmak için görüntü kaynağımıza bağlamamız gerekir. İşte bu bağlantı şekli artık iki çeşit olabilmektedir. 1-Kablolu bağlantı (vga,hdmi,video kabloları ile) 2-Kablosuz bağlantı. Görüntü kaynağı ile projeksiyon cihazı arasındaki bağlantının kablo olmadan sağlanmasına kablosuz bağlantı deniyor. Bu özelliğe sahip projeksiyonlara da kablosuz projeksiyon denmektedir.

Kablosuz projeksiyon cihazları, bilgisayar, tablet veya alıcıdaki verileri ve videoyu tek bir kabloyu çalıştırmadan görüntülemenizi sağlar. (Projektörü prize takmanız gerekir.) Artık, belgeleri, sunumu ve videoyu gerçek zamanlı olarak bir metreden uzak bir kaynaktan yansıtabilirsiniz. Bu wifi projektörlerin bilgiyi nasıl aldıkları değişkenlik gösterir.

kablosuz projeksiyon ile sunum özgürlüğü


Kablosuz projeksiyon özelliği nasıl çalışır ? (How Does a Wireless Projector Work?)

Bir kablosuz projeksiyon aleti, Wireless LAN 802.11b/g/n telsiz yerel ağ standardını kullanarak sunum yapan kişi ile izleyici arasındaki engelleri kaldırmaya yardımcı olur. Sunumcular bir odanın etrafında dolaşabilir ve sunumun görsel-işitsel kısmını bir tablet bilgisayardan yada telefondan kontrol ederken izleyicilerle etkileşime girebilirler. Böylece projeksiyon kontrolü internet üzerinden kablo gereksinimi olmadan sağlanmış olur. Bazı teknolojiler, bir sunum aygıtıyla iletişim kurmak için kablosuz ekran çipleri veya bir USB dongle kullanır, ancak bunlar gerçek kablosuz projektörler değildir, çünkü projektöre kabloyla bağlanan bir alıcı kullanırlar.

Kablosuz projeksiyon cihazları, kablosuz bir ağ oluşturmasını ve bir bilgisayar, tablet veya telefon ile iletişim kurmasını sağlayan bir Wi-Fi kartı içerir. Projektör üreticisi tarafından sağlanan bir bağlantı yardımcı programı veya uygulamasını kurmanız gerekir. Yardımcı yazılımlar projektöre bağlanmanıza yardımcı olur ve verileri bilgisayarınızdan aygıta yönlendirerek şifreleme, sıkıştırma ve göndermeyi koordine eder. Diğer projeksiyonlar, USB dongle gibi isteğe bağlı bir aksesuar gerektirir. Bazı projektörler, mobil cihazınızda depolanan sunumları ve belgeleri görüntülemek için akıllı telefonunuza veya tabletinize yüklü bir uygulamayı kullanır. Diğerleri mevcut Wi-Fi ağınızla çalışır.

Kablosuz projeksiyona bağlanmanın bir yolu, eşler arası bağlantı olarak da adlandırılan geçici bir bağlantı kullanmaktır. Özel bir bağlantı, bilgisayarınız ile wifi projektör arasında Wi-Fi ağı üzerinden alabileceğiniz en hızlı ve en güvenli bağlantıdır, çünkü başka hiçbir ağ cihazının paylaşmadığı iki cihaz arasında doğrudan bir bağlantı oluşturur. Özel bir bağlantı kullanmak için, iki cihazın birbirinin yaklaşık 150 feet yakınında olması gerekir.


Projeksiyon Wifi Özelliği Nasıl Aktif Edilir ?

Projeksiyon kablosuz görüntü aktarma metodlarından olan Wi-Fi özelliğini kullanabilmek için öncelikle projektör kablosuz yayın moduna alınmalıdır. Kumandası yada cihaz üzerinden kaynak seçimi yaparak bunu aktif edebilirsiniz. Çoğu kablosuz projektörde network lan menüsü içindedir.


Kablosuz Projeksiyonların Frekans Aralığı Nedir ? (What is the wireless projection frequency range)

Projeksiyonlar için kablosuz frekans aralığı 2.4Ghz ile 5Ghz değerleridir. Çoğu wifi ağında 5Ghz kullanım daha sorunsuzdur.


Kablosuz Projeksiyonların Faydaları Nelerdir? (What are the benefits of wireless projections)

Kablosuz projeksiyonlar kısa mesafe bağlantılar için en ideal çözümdür. Tüm kablo maliyetleri ortadan kalkar. Ayrıca kabloların eskimesi, uçlarının kırılması ya da bozuk gösterme gibi dezavantajlardan kurtulmuş oluruz. Kablosuz projeksiyon kullanımı hem çok pratik hem de esnektir. Kablosuz projeksiyonu istediğimiz yere taşıyıp sunum yapabiliriz. Çoğu mekanda projeksiyon için kabloların çekilmesi ve döşenmesi çirkin görüntüler ortaya çıkartır. Kablosuz wifi projeksiyon cihazı elektrik kablosu haricinde bir kabloya ihtiyaç duymaz ve kablolarla alakalı tüm gereksinimleri, işçilikleri ve görüntü kirliliklerini ortadan kaldırır. Kablosuz projeksiyon hoparlör çıkışı sayesinde sadece görüntü değil sunum ve yayın sesi de alınabilmektedir.

Kablosuz projeksiyon cihazı kablo sorunlarını ortadan kaldırır


Kablosuz Projeksiyona Bağlanma Nasıl Gerçekleşir ? (How to Connect to Wireless Projection)

Bazı projeksiyon cihazları üretim aşamasında entegre olarak kablosuz bağlantıya hazır olarak üretilirler. Harici bir donanım takmanıza gerek kalmaz. Bu tarz ürünlere en çok Epson, Panasonic, LG, Asus gibi markalarda rastlıyoruz.  Bazıları ise opsiyonel kitler takılınca kablosuz işlevine sahip olurlar. Wireless projektörler bir modem gibi kablosuz yayın yaparlar. İnternetiniz olmasa bile bağlantı kurabilirsiniz.. 

Kablosuz projeksiyon cihazı bağlantısı gün geçtikçe kolaylaşmaktadır. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi kablosuz bağlantı özelliği üzerinde bulunan bir projektörümüz varsa projektörü gösterim kaynağı olarak wifi moduna (bazı projeksiyonlarda network modu) almalıyız. **VGA, ya da HDMI gösterim yaparken kablosuz bağlanmak mümkün değildir.

Projeksiyonu kablosuz bağlantı moduna aldıktan sonra markanın sağladığı yazılımı çalıştırıp bağlantı kuracağımız projeksiyonu network ağında bulup eşleşmeyi sağlarız. Bu işlemi bilgisayardaki yüklü yazılımdan ya da telefon & tablete yüklediğimiz uygulama üzerinden yapabiliyoruz. Uygulama yazılımları genelde ekran aynalama yapmıyor. Fakat PC yazılımı üzerinden kurulan bağlantıda bilgisayar ekranınızı aynalama yapabilirsiniz. Yani bilgisayardaki masa üstünüzü, ikonları vs. projektör ekranında görebilirsiniz. Wifi bağlantı adı verilen bu kablosuz bağlantı sunum yapmak, resim ve dosya göstermek amaçlı üretilmiştir. Wifi projeksiyon cihazlarının çoğu wifi modunda yüksek çözünürlükte film, video izlemenize imkan vermez. Görüntü akışında takılmalar olabilir.

Başka bir bağlantı seçeneği, kurulmuş bir Wi-Fi ağı kullanmaktır. Wireless Projeksiyon ve bilgisayarınız, aynı ağa kablosuz erişim noktası veya yönlendirici aracılığıyla Wi-Fi üzerinden bağlanır. Projektör yardımcı programı otomatik olarak tanıdığı makineler için Wi-Fi ağını arar, kullanmak istediğiniz projeksiyonu seçmenize olanak tanır ve cihazlar arasında bir bağlantı oluşturur. Bağlantı doğrudan ve özel bağlantıdan farklıdır, çünkü projektöre gönderdiğiniz bilgiler ağ yönlendiricileri üzerinden geçer.

Kablosuz projeksiyon ağ bağlantısı

Bir kablosuz projeksiyona bağlandıktan sonra, projektörün yardımcı programını kullanarak ekranı bir bilgisayardan veya tabletten kontrol edebilirsiniz. Kablosuz projektörler genellikle slayt gösterilerini ve akışlı ortamı görüntülemenizi sağlar. Video ekranının düzgünlüğü bağlantınızın hızına bağlıdır. Ekranı etkinleştirmek için girmeniz gereken şifre gibi güvenlik özellikleri, genellikle birisinin iletişimi kesebileceğinden endişe duyuyorsanız, bilgisayarınız ve projektör arasındaki verileri şifreleyen yardımcı programa dahil edilir. (aşağıdaki wifi projektör bağlantı programı Epson kablosuz projeksiyon cihazlarıyla uyumludur)

Kablosuz projeksiyon yazılımı


Kablosuz Bağlantı Özelliği Opsiyonel Olan Projeksiyonlar (Optional Wireless Projections)

Bu projeksiyonlar genelde USB dongle, hdmi dongle gibi harici cihazlar kullanarak kablosuz bağlantı hizmeti verirler. Ağırlıkla kullanılan yöntem; projeksiyonun arkasındaki USB-A yuvasına yine markanın ürünü olan USB wifi üniteyi takmak ve yine markaya ait yazılım üzerinden bağlantı kurmaktır. Bazı projektörlerin özelliklerini incelediğimizde kablosuz bağlantı işlevinin opsiyonel olduğunu görebiliriz. Epson, Sony, Hitachi, Panasonic, Acer gibi markaların satışta olan USB bellek şeklindeki wi-fi adaptörleri bu işi görmektedir. BenQ, Viewsonic gibi markaların USB yerine daha çok HDMI üzerinden çalışan aygıtlar kullandığını söyleyebiliriz.  

Kablosuz Projeksiyon Bağlantısı (opsiyonel)
Kablosuz projeksiyon bağlantısı için opsiyonel usb dongle


Kablosuz Bağlantı Özelliği Bulunmayan Projektörlere Bu Özelliği Kazandırabilir miyiz ? (Making wireless projectors wireless without wireless connectivity)

Çoğu projeksiyon cihazı ayrıca satın alınan kablosuz projeksiyon kiti yada projeksiyon wifi adaptör denen harici üniteler sayesinde kablosuz projektör haline gelebiliyor. Ancak bu işi yapan cihazların kalitesi çok önemli. Ne yazık ki piyasada kablosuz projeksiyon görüntü aktarıcı olarak satılan ürünlerin çoğu başarısız. Wi-Fi bağlantı ile video izlemede takılmalar hatta sunumun ya da filmin en heyecanlı yerinde kopmalar olabilmekte. Maalesef ucuz fiyatlı seçenekler özellikle hd ve daha üstü kalite yayınları aktaramıyor, çeşitli sorunlar çıkıyor.  Web sitemizde kablosuz görüntü ve ses aktarımını en iyi yapan güvenilir çözümlere yer vermekteyiz.  Bu aygıtları linkimizde inceleyebilirsiniz. --> https://www.projeksiyon.com.tr/kablosuz-goruntu-aktarim-cihazi


Kablosuz Görüntü ve Ses Aktarıcı

IOS işletim sistemli Apple Cihazlar İçin Apple TV

Apple marka tablet, telefon ya da mac bilgisayar kullanıyorsanız çok kolay bir kablosuz bağlantı yöntemi mevcuttur. Apple tv satın alarak bu aleti projeksiyonunuza ya da tv ekranınıza HDMI kablo ile bağlarsınız. Sonra Apple aygıtınızdan Apple TV ye bağlanıp onun üzerinden istediğiniz görüntüyü kesintisiz olarak izlersiniz. Hem görsel hem de ses aktarımını sorunsuz bir şekilde yapmaktadır.


Windows İşletim Sistemli Bilgisayarlar İçin Intel WiDi Kablosuz Bağlantı (Intel WiDi Wireless for PCs with Windows)

Windows 10 yüklü Intel işlemcili bilgisayarların projeksiyon ve benzeri ekranlara kablosuz bağlanabilmesi için Intel WiDi teknolojisi başarıyla kullanılmaktadır. Bir nevi miracast teknolojisi gibi çalışan bu işlev yazılım ya da uygulama yükleme çalıştırma gerektirmiyor. Intel Wi-Di donanımlı Epson EB-U42, Epson EB-1795F, EB-2255U ve EB-2265U modelleri Windows kullanıcıları tarafından rağbet görmektedir.


Kablosuz Projeksiyon Markaları Hakkında (Wireless Projection Brands)

Kablosuz projeksiyon cihazı olarak en çok sattığımız markalardan birisi EPSON dur. Epson'da kablosuz özellikli ürünlerin fiyatları uygun ve modellerin özellikleri oldukça gelişmiştir. Çoğu Epson kablosuz projeksiyon direkt wifi ve miracast bağlantıya hazır olarak üretiliyor. Yani ayrıca para verip kablosuz projeksiyon aparatı almanıza gerek kalmıyor. **Miracast ile bağlantı, Wifi mod bağlantısına göre çok daha kolay ve güçlü bir bağlantıdır.  Panasonic, Sony ve Hitachi marka kablosuz projeksiyonların da oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. (Bazı modellerde kablosuz bağlanma opsiyonel donanımlarla mümkündür)


Miracast (Screen Mirror) Kablosuz Projeksiyon Bağlantısı (miracast wireless projection)

Piyasada Screen Mirroring ya da Miracast olarak bilinen bu teknolojinin standart Wifi kablosuz bağlantısına göre bazı artıları ve eksileri vardır. Miracast bağlantı; android işletim sistemli çoğu mobil cihazdan yazılım yüklemeden hızlı ve kolay kablosuz projeksiyon bağlantısı sağlar. Wifi bağlantıya nazaran video izleme performansı daha başarılıdır. Herhangi bir uygulama vs. indirme yükleme zorunda olunmaması kullanımı basitleştirir ve teşvik eder. Ekran aynalaması başarılıdır. Örneğin, Youtube üzerinden sevdiğiniz bir videoyu açıp sesini de duyarak seyredebiliyorsunuz. Fakat Apple cihazlarıyla çalışmamaktadır..

Wi-Fi Kablosuz projeksiyon bağlantılarında karşılaşılan en büyük problem, görüntü kaynağının (bilgisayar, telefon vb.) bulunduğu ağdan, internetten koparak projektörle eşleşmesidir. Böyle durumlar internet kullanılması gereken sunumlar için sorun çıkartır. Wifi projeksiyonların bazıları network ağına dahil edilip uzaktan yönetilebilir. Ağ'a bağlanan projeksiyona wifi üzerinden kablosuz bağlantı kurarsanız internetiniz kopmayacaktır. Maalesef miracast özelliği ağ bağlantısı için uygun değildir, uzaktan yönetmek ve bilgi paylaşmak mümkün değildir. Miracast ile yapılan bağlanmalarda internet kopması problemi oluşmaz.


Miracast & Screen Mirror ile Kablosuz Projeksiyona Bağlanma Nasıl Yapılır ? (How to make miracast wireless projection connection)

Aşağıdaki video miracast yöntemi ile kablosuz projeksiyon bağlantısı için örnek teşkil etmektedir. Videoda Epson marka miracast destekli bir projektöre kablosuz olarak bağlanılmaktadır.


Wifi Projeksiyona Kablosuz Bağlanma Nasıl Yapılır ? (Wireless Connection to Wifi Projection)

Kablosuz projeksiyon nasıl çalışır diye merak ediyorsanız Wifi metodu ile projeksiyon kablosuz bağlantı için örnek olarak aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz. Bu videoda Epson marka wifi projektöre kablosuz bağlantı anlatılmaktadır. Projeksiyon kablosuz bağlama ve kablosuz projeksiyon yansıtma noktasında sorunlar yaşıyorsanız danışma hattımızdan destek isteyebilirsiniz.


Kablosuz Projeksiyonlar Nerelerde Kullanılır ? (Where to Use Wireless Projections)

Bir projeksiyon ile Kablosuz sunum özgürlüğünü dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Kablosuz projeksiyon cihazları, iş ve eğitim amaçlı kullanımın yanı sıra artık ev eğlencesi içinde tercih ediliyor. İçeriklerinizi ve sunumlarınızı hızlı, güvenli ve en önemlisi kablo karışıklıkları olmadan kolayca paylaşabilirsiniz. Toplantı odaları, ofis alanları, konferans salonları hatta ev sinema odaları kablosuz projeksiyon sisteminin yaygın bulunduğu mekanlar haline gelmiştir.


Ev Kullanımı İçin Nasıl Bir Kablosuz Bağlantılı Projeksiyon Almalı ? (How to Buy a Wireless Projection for Home Use)

Artık hemen hemen herkesin evinde internet var. Kablosuz internet kullanımı ve hızı oldukça arttı. Eğer evde projeksiyon seyretmek istiyorsanız neden projektörünüz kablosuz olmasın.. Kablosuz projeksiyonlar artık hem çok yetenekli hem de fiyatları çok ucuzladı. Birçok modelde dahili olarak wireless, miracast ve intel widi kablosuz teknolojileri bulunmakta. Bu teknolojilerin hepsi evde kullanılabilir. Cep telefonunuzdan miracast ekran aynalama yapıp çektiğiniz fotoğrafları ve kayıtları kablosuz olarak projeksiyona gönderebilirsiniz. Ya da hızlı bir internet bağlantınız varsa wifi ağı üzerinden bağlanabilirsiniz. **Kesintisiz ve yüksek kalitede film izlemek için bazı wifi bağlantılar yeterli olmayabilir. Bu yüzden intel widi ya da hdmi üzerinden görüntü ve ses aktarımı yapabilen harici üniteler kullanabilirsiniz. Ev sinema sisteminize katabileceğiniz bazı kablosuz ev sinema projeksiyonu tavsiyelerimiz aşağıda sunulmuştur.

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eh-tw650-full-hd-ev-sinema-projeksiyonu  (bu model sadece wi-fi bağlantı içerir)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eh-tw5650-full-hd-kablosuz-ev-sinema-projeksiyonu  (bu model wi-fi + miracast + intel widi destekler)


Mini Kablosuz Projeksiyon ve Kablosuz Led Projeksiyonlar Hakkında

Bazı mini led projeksiyonlar kablosuz bağlantı özgürlüğünü sunabiliyor. Bilgisayar üzerinden aktarımın yanı sıra özellikle tablet ve telefon üzerinden kablosuz projeksiyon bağlantısı kolaylaşıyor. Başta LG olmak üzere, Acer, Viewsonic, Asus gibi markalar yeni üretim kablosuz mini projeksiyonlarında Wi-fi ve Miracast (ekran yansıtma) özelliklerine yer veriyorlar. Böylece taşıması kolay, hafif ve kullanımı esnek kablosuz mini projeksiyon cihazları hayatımıza girmeye başladı. Lambasız uzun ömürlü led ışık kaynağı sayesinde 30 bin saate kadar çalışan bu makineler artık kablo ihtiyacı olmadan sunum ve video izlemeye olanak sağlıyor. Dikkat etmenizi tavsiye ettiğimiz yegane konu, çok büyük ekran izlemesi yapmak ve aydınlık ortamlarda kullanmak istiyorsanız ansi lümen ve çözünürlük açısından en donanımlı modelleri değerlendirmenizdir.

>> Mini projeksiyon wifi özellikli modelleri incelemek için buraya tıklayınız..


İş Amaçlı Kablosuz Projeksiyon Tavsiyeleri (Business Wireless Projection Tips)

Ofisler, toplantı odaları, konferans salonları ve buna benzer tüm iş alanlarında kablosuz projeksiyon sistemi kullanımı yaygınlaşmaktadır. Kablolu bağlanma sorunları ve donanım uyuşmazlıkları sunum kalitenizi düşürmesin.. Güçlü network ağlarında hızlı internet ile kablosuz projeksiyon kullanımı sorunsuzdur. Hiçbir kablo ile uğraşmadan kablosuz desteği olan tüm cihazlarınızla kablosuz projektör eşliğinde sunum yapabilir, video izletebilirsiniz. İş dünyası için tasarlanmış, aydınlık ortamlarda dev ekran gösterimi yapabilecek aşağıdaki kablosuz projektörleri incelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-u42-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-U42; Wi-Fi, Miracast, Intel Widi özelliklerine sahip olup taşınabilir kablosuz projeksiyondur)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-1795f-tasinabilir-kablosuz-full-hd-projeksiyon  (Epson EB-1795f; Wi-Fi, Miracast, Intel Widi içerir, ince ve hafif kasalı taşınabilir modeldir)


https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2247u-projeksiyon-cihazi   (Epson EB-2247U; Wi-Fi kablosuz projeksiyondur. Daha çok sabitlenip kullanılır)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2255u-kablosuz-full-hd-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-2255U; Wi-Fi, Widi ve Screen Mirror (miracast) kablosuz teknolojileriyle donatılmış, en çok satan kablosuz projektörlerden birisidir. Aydınlık ortamlar ve büyük toplantı odaları için idealdir)

https://www.projeksiyon.com.tr/epson-eb-2265u-full-hd-wi-fi-kablosuz-projeksiyon-cihazi  (Epson EB-2265U; Wi-Fi, Widi ve Screen Mirror (miracast) kablosuz standartlarını barındırır. Yüksek parlaklık ihtiyacı olan profesyonel kullanımlar için tasarlanmıştır.)


Kablosus Projeksiyon Cihazlarıyla İlgili Faydalı Bilgiler ve Linkler


Epson Projeksiyon Kablosuz Bağlantı Programı

Epson kablosuz projeksiyon cihazları için gerekli olan bağlantı yazılımını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

>> Epson Kablosuz projeksiyon Yazılımı Easy MP Network download etmek için buraya tıklayınız..


Huawei Kablosuz Projeksiyon Merak Edilenler

Huawei marka kablosuz projektörler için aşağıdaki sorguların yanıtlarını bulabileceğiniz faydalı linkleri inceleyebilirsiniz.

Sorgular: Huawei kablosuz projeksiyon nedir, huawei kablosuz projeksiyon nasıl çalışır, huawei kablosuz projeksiyon çalışmıyor, huawei kablosuz projeksiyon özelliği nasıl kullanılır ?

>> Huawei web sitesinden bilgi almak için buraya tıklayınız..


>> Huawei Kablosuz projeksiyon videolarını Youtube'da izlemek için buraya tıklayınız..


>> Kablosuz projeksiyon cihazlarını Google'da aramak için buraya tıklayınız..


>> Kablosuz projeksiyon modellerini Youtube'da izlemek için buraya tıklayınız..


Kablosuz Projeksiyon Cihazlarıyla Alakalı Sorular ve Cevapları

SORU:   Tüm bilgisayarlar kablosuz projeksiyon cihazlarına bağlanır mı ?


CEVAP:  Kablosuz olarak wifi ağına bağlanabilen tüm bilgisayar ve laptoplar kablosuz projeksiyona bağlantı kurup sunum yapabilir. Burada önemli olan projeksiyon cihazına kablosuz bağlanmayı sağlayan yazılımı yükleyip çalıştırmaktır.SORU:   Uydu alıcısından kablosuz projeksiyona görüntü nasıl verilir ?


CEVAP:  Yeni nesil uydu cihazlarının hepsinde artık HDMI dijital çıkış mevcuttur. Bu çıkış kaynağına kablosuz bağlanma aparatı denen harici donanımlar takıp projeksiyon cihazına kablosuz olarak görüntü gitmesini sağlayabilirsiniz. Örnek ürün olarak aşağıda linki verilen cihazı inceleyebilirsiniz.

https://www.projeksiyon.com.tr/gefen-ext-whd-1080p-sr-kablosuz-goruntu-ses-aktarim-cihaziSORU:   Kablosuz bağlantılı bir projektör aleti network ağına dahil edilip görüntü aktarılabilir mi?


CEVAP:  Bazı kablosuz bağlantı desteği olan projeksiyonların network ağına dahil olabilmesi mümkündür. Projektörün network ayarlarında DHCP nin açılarak otomatik IP alması sağlanabilir ya da özel bir IP verilebilir. Sonrasında yapılacak işlem bağlantı kurulacak ağın SSID ve şifre bilgilerini projektöre girmek ve ağa bağlanarak sunuma hazır hale gelmesini sağlamaktır.SORU:   İnternete ve telefona bağlanan projeksiyon cihazlarıyla telefondan film izlenebilir mi ?


CEVAP:  En iyi kablosuz projeksiyon cihazları arasında olan Epson modellerinde Wi-Fi ve Miracast özelliği bir arada bulunuyor. Özellikle miracast sayesinde telefondan projeksiyona kablosuz paylaşım mümkündür. Hatta çözünürlüğü çok yüksek olmayan videolar izlenebilir. Tüm kablosuz destekli projektörler internet ağına bağlanabilir ve uzaktan yönetilebilir.SORU:   Projeksiyonu wifi ile pc ye bağlama nasıl yapılır ?


CEVAP:  Projeksiyonu wifi bağlantısından yansıtma için bilgisayar & pc ye yazılım kurmak gerekebilir. Her projektör üreticisinin kendine has bir bağlantı programı vardır, bunu kullanabiliriz. Bazı laptoplarda miracast Intel Widi özelliği vardır. (Windows 8.1 ve üzeri işletim sistemli olanlar) Bu pc ler miracast projeksiyon aletlerine bildirimler bölümünden "Connect" bölümüne tıklayarak kolayca yansıtma yapabilir. Miracast projeksiyon makineleri 1080p ye kadar gösterim yapabilir ve telefona uyumlu projeksiyon olarak bilinir. Telefon destekli projeksiyon tavsiyesi olarak Epson EH-TW650, EB-U42, EB-2247U, EB-2255U, EB-2265U gibi modelleri önerebiliriz. Taşınabilir wifi projeksiyon kategorisinde Epson EB-1795F modeli hafifliği ve ince kasa yapısıyla tavsiye edilebilir.SORU:   Projeksiyonu kablosuz yapmak mümkün müdür ?


CEVAP:  Standart projeksiyonu wifi ye çevirme için haricen satılan kablosuz görüntü aktarıcılardan kullanabilirsiniz. USB bellek tipinde ve HDMI dongle şeklinde olan bu aygıtlar görüntü ve ses kaynağınız ile projektör arasında bir köprü oluşturarak kablosuz sunum sağlarlar. Aşağıdaki linke bakabilirsiniz.


>> Kablosuz Görüntü Aktarım Cihazları


SORU:   En ucuz kablosuz projeksiyon hangisidir ?


CEVAP:  Wifi projeksiyon modellerimiz içinde en çok satılan cihazlar Epson EH-TW650 ve EB-U42 modelleridir. Fiyatları 4000tl - 5500tl arasında olup Wifi projeksiyon makinesi olarak tavsiyelerimiz arasındadır. Wifi li projeksiyon fiyatları bu seviyelerden başlayıp 10 bin tl nin üzerine çıkmaktadır.SORU:   Android projeksiyon & Android projektör ne demektir ?


CEVAP:  Android, Google'ın geliştirdiği mobil aygıtlar için tasarlanmış bir işletim sistemidir. Bu sistem üzerinde bir çok uygulama çalıştırılabilir. Çoğu kablosuz projeksiyon cihazı için üretilmiş android uyumlu uygulamalar mevcuttur. Böylelikle android telefon ya da tabletinizle kablosuz projektör bağlantısı kurabilirsiniz.


En avantajlı wifi li projeksiyon fiyatları için bizden teklif almayı unutmayınız.. Firmamız, kablosuz görüntü aktaran projeksiyon cihazları için satıştan teknik servis hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.  Kablosuz projeksiyon açma ve arıza sorunları, kablosuz projeksiyon ayarları, lamba değişimleri ve kurulumları noktasında destek verebiliyoruz. Sitemize üye olduktan sonra online sipariş verebilir, 3D SMS güvenlikli sistemimiz sayesinde kredi kart ödemenizi yapabilirsiniz.