+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Ev Sinema Odası

Ev sinema odası nasıl mı yapılır ? Evde sinema sistemi kurmak artık çok basit. Düşük bütçe ile ticari sinema salonunu aratmayacak bir ortamı evinize taşımak istiyorsanız aşağıdaki ürünlere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Daha detaylı bilgi edinmek için canlı destek hizmetimizden faydalanabilir, bizi arayabilir veya ürünlerin alt kısmında bulunan makalemizi okuyarak bu konu hakkında biz profesyoneller kadar bilgi sahibi olabilirsiniz.

Promacto Pro X15 Plus Android Mini Led Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW750 Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW750 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
EPSON EH-TW5700 Projeksiyon Cihazı (Full HD, Android TV)
EPSON EH-TW7000 4K Ev Sinema Projeksiyon
Optoma UHD30 Ultra HD 4K Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW7000 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
BenQ TK800M Projeksiyon Cihazı
VIEWSONIC PX747 4K Projeksiyon Cihazı
BENQ W2700 4K Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW7100 4K Ev Sinema Projeksiyon
BenQ TK700STi 4K Projeksiyon Cihazı
Viewsonic X10-4K LED Projeksiyon Cihazı
BENQ W5700 4K Projeksiyon Cihazı
Epson EH-TW9400 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW9400W 4K Projeksiyon Cihazı
1 den 20 e 20 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

"Kendin Yap" Ev Sinema Sistemi


2020 yılı ile birlikte hayatımıza giren korona virüsü sonucu hepimiz eve kapanmak zorunda kaldık. Bu olağan üstü hal durumunu nasıl daha keyifli geçirebiliriz diyerek arayışlar içerisine girdik. Dışarı çıkma yasakları ile birlikte cafe, stadyum, playstation salonları, sinema salonlarından da mahrum kalan bizler, soluğu kendi evimizi şekillendirmek ve kendi eğlence alanlarımızı oluşturmak isterken bulduk. Yaptığımız araştırmalar sonucunda en çok merak edilen sorulara açıklık getirdik ve bu yazının sonunda sizleri aydınlatıp kendi eğlence alanlarınızı oluşturabileceğiniz seviyeye ulaştırmayı hedefledik..


İşte! En Çok Merak Edilen Sorgular ve Cevapları

 

Evde sinema odası nasıl yapılır ? Ev sinema odası yapabilmek çok basittir, bunun için yeterli alan ve bütçeye sahip olmanız yeterlidir. Kusursuz bir ortam için ihtiyacınız olan  sadece sinema ve eğlenceye ayrılınmış bir odadır. Bunlar misafir ağırlamak veya diğer ev eşyalarının bulunmadığı odalardır. Eğer evinizde bu şekilde müsait bir oda varsa alan yapısına göre mini sinema salonu veya standart sinema odası oluşturabilirsiniz.

Neler almalıyım ? Ses sistemi, Projeksiyon cihazı ve Projeksiyon perdesi alarak evinizi profesyonelce değiştirebilir, eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz..

Aldığım ürünlerin teknik özellikleri nasıl olmalı ? Ev Projeksiyon Cihazı ; En az HD, veya Full HD - 4K kalitede olmalı. +20.000:1 Kontrast değeri taşımalı. En önemlisi ev sinema ortamınızın mesafeleri net bir şekilde hesaplanıp projeksiyonun uygun lens atım oranlarına sahip olanı alınmalı. Üç önemli kritere dikkat ederek bütçenize uygun cihazları satın alabilirsiniz. Sinevizyon Perdesi ; Projeksiyonun yansıtma yapacağı bir alan olmak zorundadır. Bu alanın yükseklik ve genişlik ebatları hesaplanıp özel cam kumu tozlu sinema perdesi alınmasını tavsiye ederiz. Cam kumlu projeksiyon perdeleri görüntüyü çok net ve canlı görmenizi sağlar. Seyir keyfini arttırır. Ses Sistemi ; Sinema sisteminin kullanılacağı oda büyük ise 5+1, küçük ise soundbar ses sistemi alınabilir. İstenilen ses kalitesine göre seçimler yapılabilir.. 

Peki, evimde boş bir oda yok, ben nasıl bir sistem kurabilirim dediğinizi duyar gibiyim. Ben bu konuda kendimden örnek vermek isterim. Benim evimde de boş bir oda yok. Ancak salonumun tavanına monte ettiğim projeksiyon aleti ile TV'nin üst kısmına montajladığım projeksiyon perdesi bana küçükte olsa mini sinema salonu oluşturmama olanak tanıdı. Projeksiyon perdesinde motorlu seçim yaptığım için herhangi bir görüntü kirliliği de oluşturmuyor. Kullanacağım zaman kumandadan tek tuşa basarak elektrikli perdeyi indiriyorum, izleme seansı bitince de tek tuşla kapatıyorum. Sizde evinizin ölçülerine uygun ürünler edinerek bu sistemi kolayca kurabilirsiniz. 


Mini sinema odası nasıl yapılır ? Mini ebatlarda bir odanız varsa hiç üzülmeyin.. Artık küçük projektör cihazları ve küçük pro perdeleri var. Bu ürünler küçük sinema odanız ile uyumlu olarak düzenlenebilir.. Örneğin 9-10 m2 kadar bir yeriniz var, alacağınız mini veya kısa atımlı projeksiyon ile birlikte 180x180 projeksiyon perdesi bu odayı film odası yapma fırsatı sunar. Örnek olarak daha önceden oluşturduğumuz eğlence odasını aşağıda sizlere paylaştım. Yeriniz dar ve kısıtlı dahi olsa aşağıdaki gibi bir evde sinema sistemi kurabilirsiniz.

küçük sinema odası


  Evde sinema odası fiyatları ? Yukarıda sizler için en popüler ev sinema projeksiyon modellerini paylaştık. Paylaştığımız bilgiler ışığında kendinize uygun cihazları seçip sipariş verebilir veya bizlerden destek isteyebilirsiniz.whatsapp icon facebook icon twitter icon