+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Evde Film İzlemek İçin Projeksiyon

Evde film izlemek için projeksiyon cihazı araştırıyorsanız bu kategorimizde yer alan aşağıdaki projeksiyonları tavsiye etmekteyiz. Merak ettiğiniz konuları sayfamızın alt kısmında paylaştığımız bilgilerde bulabilir ya da bizimle konuşarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

epson tw5820 ev sinema projeksiyonu
epson tw7000 ev sinema projeksiyon cihazı

Evde film izlemek için uzun yıllardır televizyon kullanırız. Fakat "sinema" ortamı yaşamak için projeksiyon cihazı almamız şarttır. Evde film izlemek, maç izlemek ve sinema keyfi yaşamak, ailenizle bu keyfi paylaşmak istiyorsanız bu iş için en uygun ev tipi projeksiyonları aşağıda inceleyebilirsiniz. Tavsiyemiz, full hd ve üzeri çözünürlüğe sahip projeksiyonlara odaklanmanızdır. Zira, ev sineması için net görüntü ve yüksek kontrast en başta olması gereken kriterlerdendir.

EPSON EH-TW750 Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW750 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
VIEWSONIC PX727 4K Projeksiyon Cihazı
EPSON EH-TW7000 KAMPANYA (240x200cm Motorlu Perde + Askı Hediyeli)
VIEWSONIC PX747 4K Projeksiyon Cihazı
BENQ W2700 4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Beyaz Renk)
Sony VPL-HW45ES 3D Ev Sinema Projeksiyon (Siyah Renk)
BENQ W5700 4K Projeksiyon Cihazı
Sony VPL-HW65ES Full HD Ev Sinema Projektör (Beyaz)
Sony VPL-HW65ES Full HD Ev Sinema Projektör (Siyah)
Epson EH-TW9400 Ev Sinema Projeksiyon Cihazı
1 den 24 e 24 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Evde Film İzlemek İçin Projeksiyon Cihazları Hakkında Bilgiler

Evinizi eğlencenin merkezi haline getirmenin tam zamanı. Uygun maliyetli evde film izlemek için projeksiyon cihazlarını yukarıda sizler için sıraladık. En düşük HD ve Full HD kalite çözünürlüğe sahip, yüksek kontrastlı projektörlerden seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle oyun, film ve maç aktivitelerini sevdikleriniz ile izleyebilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz.

evde film için projeksiyon makinası

Yukarıdaki görselde de göründüğü gibi televizyondan çok daha büyük bir görüntü elde ederek, dev ekran sinema deneyimini evinize taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu makineler televizyonlar gibi ev içerisinde özel yer kaplamazlar. Dilerseniz tavana monte eder veya kullanılması gerektiği zamanlarda masa - sehpa üzerine koyabilirsiniz.


Evde film izlemek mi ? Sinemada film izlemek mi ?

Evde film izlemenin rahatlığını hiçbir yerde bulamazsınız. Evet, sinemaya gittiğinizde devasa bir ekran ve güzel bir ses sistemi karşılar. Kaliteli bir görüntü, tatminkar bir ses düzeniyle birleşince.. bir de film güzelse gerçekten çok keyifli olabilir. Ancak sinemalara genelde yalnız gitmeyiz. Yanımızda arkadaşımız, eşimiz ya da çocuklarımız olabilir. Bu durumda bilet paralarından yemek ve diğer giderlere kadar ciddi bir bütçe harcarız. Ayrıca kalabalık bir kitle tarafından izlenen bir filme gittiysek sağımız solumuz her yanımız insanlarla çevrili olacaktır. Konuşanlar, önümüze denk gelenler ve birşeyler yerken ses çıkaranlar ya da haddinden fazla gülüp fazla korkanlar, heyecan yaşayanlar.. Yani sinemaya gitmenin bazı avantajları olduğu gibi çeşitli dez avantajları da vardır. Bu sebeple evimizin rahatlığında dev ekranda film izlemek gerçekten büyük bir konfordur. Üstelik unutmayın evinizde projeksiyon izlerken sadece film değil, sevdiğiniz maçları, dizileri, belgeselleri ve çocuklarınızda çizgi film ve animasyonları izleyebilir. Evde projeksiyon izlerken eğlenebileceğiniz çok alan vardır.


Evde film izlemenin avantajları nelerdir ?

  • Evde film izlemek için hiçbir seans saatine uymak zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman ne izlemek istiyorsanız açıp izlersiniz.
  • Evinizin rahatlığında, istediğiniz koltuğa ve mesafeye oturarak sinemanızı izlersiniz, önünüze kimse geçemez, sizi kimse rahatsız edemez !
  • Görüntü boyutunu ve ses seviyesini seyir zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Elbette komşuları rahatsız etmeyecek bir ses seviyesine dikkat edilmelidid.
  • Evde canınız ne yemek ne içmek isterse film izlerken alıp yiyebilirsiniz.
  • Kontrol sizde.! Filmi ya da izlediğiniz şeyi istediğiniz an durdurabilir, mola verebilir, sonra devam edebilirsiniz. Sinema da olduğu gibi film arası verebilirsiniz ama özgürce..
  • Evde projeksiyonda film izlemek hesaplıdır. Neden mi ? Bir film satın alır ya da kiralarsınız. Komple ailecek hatta sevdiğiniz eş dostu çağırarak izleyebilirsiniz. Bilet parası yok, extra mısır vs. yemek ve ulaşım ücretleri yok..

Evde 3d projeksiyon izlemenin farkı nedir ? Evde sinema izlerken 3 boyutlu izlemek isterseniz bunun sinemadakinden çok daha farklı ve güzel olduğunu görebilirsiniz. Sinemalarda genelde ucuz olsun diye pasif üç boyut sistemi kullanılır ve seyrettirilir. Size verilen gözlükler sıradan ve en basit 3d gözlüklerdir. Oysa ev ortamında 3d destekli bir projeksiyon izlerken aktif DLP ya da RF lcd projeksiyon gözlükleri kullanırız. Bu gözlükler sinemadakinin aksine çok daha canlı ve parlak izlememizi sağlar. Ayrıca 3D projektörümüzün ayarlarından gözümüze hoş gelen 3d derinliğini ve diğer özelliklerini ayarlayabiliriz. Böylece kişiselleştirilmiş bir ev sinema deneyimi yaşayabiliriz.

Evde film seyretmek için birçok kaynak vardır. DVD - Bluray satın alır ya da kiralarsınız. İnternet üzerinden online film seyredebilirsiniz. Ya da film indirme sitelerine bakabilirsiniz. Takdir edersiniz ki sinemada çıkan her filme gitmeniz imkansızdır. İster istemez bir çok vizyon filmine gidemez, kaçırırız. İşte bu durumda ev sinemasının önemi bir kez daha ortaya çıkar. Aslında izlemek istediğiniz fakat gidemediğiniz ya da tavsiyesini aldığınız tüm filmleri bir şekilde edinir ve evinizde rahatça izlersiniz. Böylece eğlence dünyanızı genişletmiş ve hayatın keyfini daha fazla çıkarmış olursunuz.


Ev sinema odasında sinemadaki ambiyansı yakalayabilir miyiz ?

Güzel bir ev sinema projektörü inanın sinemalardaki kadar net ve kontrastlı gösterim yapar. Ortamı biraz bile karartsanız televizyondan çok daha güzel ve etkileyici bir ekrana sahip olursunuz. Güzel de bir ses sisteminiz varsa hele eviniz dublex olup kendinize ait bir katınız varsa komşuları rahatsız etmeyecek seviyede ses açıp tam bir sinema havası oluşturabilirsiniz.

whatsapp icon facebook icon twitter icon