+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Kablosuz Projeksiyon Nedir ?

Kablosuz projeksiyon nedir konusu hakkında detaylı bilgiler için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Kurumsal ve iş ortağı müşterilerimiz; kablosuz projeksiyon cihazlarını incelemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilir, bizi arayarak bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

https://www.projeksiyon.com.tr/kablosuz-projeksiyon


Kablosuz Projeksiyon Nedir


Kablosuz Projeksiyon Ne Demektir ?

Projeksiyon cihazlarının bazıları üretim aşamasında kablosuz bağlantı kurmaya hazır halde tasarlanır. Wifi, miracast, Widi gibi kablosuz aktarım teknolojileriyle donatılırlar. Bazı projektörler ise bu özellikleri standart olarak taşımaz, opsiyonel cihazlarla kablosuz özelliği kazandırılabilirler. Wireless projeksiyonlar elektrik dışında hiçbir bağlantı olmadan bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazlara bağlanabilir ve gelen görüntüyü kablosuz olarak yansıtırlar. Bu anlamda çok pratik ve özgürce gösterim imkanı sağlanmış olur.


Kablosuz Projeksiyon Faydaları

Kablosuz projektörler sizi kablo maliyetlerinden, kablo bağlantılarından ve kabloların zamanla yıpranması sonucu görüntü kayıpları ve çeşitli sorunlardan kurtarır. Özgürce hareket halindeyken bile projeksiyon gösterimi ve sunum yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca network ağı üzerinden kurulan wifi bağlantılarda uzaktan erişim, kontrol ve yine projeksiyon yapma imkanı verir.

Kablolar kaliteli görüntü için şart olarak biliniyor. Ancak yeni nesil kablosuz projeksiyon cihazları 802.11bgn bağlantı ile ve miracast ekran aynalama, Intel WIDI gibi teknolojilerle kablo kalitesinde görüntü verebiliyor. Kablosuz projektörlerin montajı kolaydır. Tavana asmak istiyorsanız elektrik vermeniz yeterlidir. Eğer masa üstü kullanacaksanız ya da sürekli yanınızda taşıyıp gittiğiniz yerlerde sunum yapacaksanız kablosuz bir projeksiyon sizi kablo sök tak derdinden, karmaşadan uzaklaştırıp zamandan tasarruf ettirir.


Kablosuz Projeksiyon Çeşitleri ve Tavsiyeleri

Kablosuz projeksiyon modellerine bakacak olursak bazı cihazlarda Wi-Fi, bazılarında ise hem Wi-fi hem de Miracast (Widi) gibi teknolojilerin bir arada olduğunu görürüz. Tavsiyemiz; yazılım ve uygulama gerektirmeden uyumlu mobil aygıtlar ve bilgisayarlardan kablosuz görüntü aktarma özelliğine sahip miracast destekli bir projeksiyon makinesi edinmenizdir. Böylece ister wifi den sunum yapar isterseniz miracast ile video izleyebilirsiniz. Kablosuz projeksiyon çeşitlerinde en dikkat çekici marka Epson'dur. Daha sonra LG, Sony ve diğer markalar sıralanıyor.


whatsapp icon facebook icon twitter icon