+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Projeksiyon Lamba Yenileme

Projeksiyon lamba yenilemesi hakkında detaylar

Projektörlerin kullandıkça ömrü azalan ve ışık veren parçası lambadır.  Bu ünite, projeksiyon ampülü yada lambası olarak bilinir.  Bu lambaların içerisinde elektrik verilince yanıp ışık yayan bir aksam bulunur. Bu parçaya, lamba çekirdeği ya da lamba ark'ı diyebiliriz. Lambanın yüksek ışık vermesini sağlayan başka bir unsur ise ışığı veren aksamın etrafındaki ayna sistemidir. Aşağıdaki resimde göreceğiniz lamba tipine, Reflektörlü Lamba denmektedir. Bu lamba türü piyasada bulabileceğiniz en ucuz muadil lamba çözümüdür.

Bu lambayı projektörünüzde kullanabilmek için öncelikle orijinal lambanızı söküp dışarı çıkartın ve kasasını açın. İçindeki ömrü bitmiş reflektörlü lambayı alıp yerine yeni lambayı takınız.

Reflektörlü Projeksiyon Lambası

Eğer projektörünüzün lambası bittiyse ya da bitmek üzere olduğunu hissediyorsanız bizden lamba değişim ve lamba yenilemesi gibi hizmetler alabilirsiniz.


Peki Lamba Yenileme Hizmeti Nedir ?

Yukarıda bahsi geçen reflektörlü lambanın ışık veren parçasının profesyonel bir yöntem ile makineler kullanılarak dışarı alınması ve yerine aynı kalite ve performansta ışık verecek bir aksamın takılması işlemine lamba yenileme yani lamba tamiri denmektedir. Bu işlem uzman bir personel tarafından kaliteli malzemeyle yapılırsa orijinal lambadan farkı olmayan çok tasarruflu bir işlem yapılmış olur. Aşağıdaki resimde reflektörlü bir lambanın iç yapısı tanıtılmaktadır.

Projeksiyon Lamba Yenileme


Lamba Tamirine Garanti Veriliyor mu ?

Profesyonel aletler ve uzman personel tarafından yapılan lamba yenilemesine 1 yıl / 1000 saat garanti verilmektedir. Ayrıca, yapılan lamba değişiminin projeksiyon görüntüsüne tam olarak yansıyabilmesi için tozlanmış olan tüm ünitelerde bakım temizlik yapılır. Isıdan dolayı biriken kirler temizlenir, lambanın ve soğutucu fanın stabil çalışması sağlanır. Böylece ekonomik olarak hem lamba değişmesi hem de cihaz bakımı yapılmış olur.

Projeksiyon Lamba Yenilemesi

UYARI: Unutmayın, orijinal projeksiyon lambalarına garanti verilmez ve cihaz bakımı sağlanmadan yapılan lamba değişimleri yeterli performansı vermez. Bu konularda detaylı bilgi ve işlem süreçlerini öğrenmek için lütfen bizi arayın ya da mail atınız.