+REFERANSLAR        +PROJELER
 0216 471 32 60 pbx
  info@dikeyteknoloji.com
whatsapp icon
facebook icon
twitter icon

Projeksiyon Cihazı Nasıl Bağlanır

Projeksiyon cihazı nasıl bağlanır ? VGA, HDMI Kablo, Network üzerinden ve kablosuz aktarım yöntemleriyle projeksiyona aygıtlarınızı bağlayabilirsiniz.


Projeksiyon Aksesuarları Nelerdir ?

Projeksiyona VGA ile Bağlanma : Projeksiyon'un arka panelinde bulunan VGA girişine, cihazın kutu içeriğinden çıkan VGA kabloyu takınız. Bir ucunu projeksiyona taktığınız kablonun diğer ucunuz ise bilgisayarınıza veya VGA girişi olan görüntü almak istediğiniz diğer aygıta takınız. Daha sonra projektörün kumandasından kaynak olarak VGA kaynağını seçiniz. Bu kablo sadece görüntü aktarımı yapabilir, ses aktarımı yapamaz. Hem ses hemde görüntü aktarabilmek için HDMI kablo edinmeniz gerekir. 

HDMI Projeksiyon Bağlantısı : HDMI kablo hem ses hemde görüntüyü aynı anda aktarabilen bir kablo çeşididir. Eğer projektörünüzde ve görüntüyü aktaracağınız diğer aygıtta HDMI girişleri varsa iki aygıt arasındaki bağlantıyı bu kablo ile kolayca yapabilirsiniz. HDMI kablolar kaynaktan gelen görüntüyü en kaliteli biçimde aktaran kablo türüdür. 

Network Bağlantısı : Projeksiyonların bazı gelişmiş modellerinde bulunan Network girişi vardır. Bu özellik projeksiyonu internet ağınıza bağlamaya yarar. Bilgisayarınız ve projeksiyonunuz aynı ağ üzerinde olduğu zaman network üzerinden görüntü aktarabilirsiniz. Video tarzı görsellerde problem yaşatabilir, ancak belge, fotoğraf gibi görsellerde verim alınabilir. 

Projeksiyona Wi-Fi veya Miracast ile Kablosuz Bağlantı Kurma : Wi-Fi özelliği EPSON ve bazı çin modelleri hariç çoğu cihazda opsiyoneldir. ( Wireless özellikli USB alınmalıdır ) Entegre olan modellerden yola çıkarsak, bu özelliği kullanmak biraz meşakatlidir. Örneğin wi-fi özelliği ile bilgisayardan görüntü aktaracaksınız bunun için aldığınız markaların yaptığı uygulamayı bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Epson da bu İprojeksiyon uygulamasıdır. Uygulamayı görüntü aktaracağınız bilgisayara kurduktan sonra iki cihazı ağ üzerinde bulup bağlantıyı kurabilir ve belgesel çalışmaları, fotoğrafları hiçbir kablo yardımı olmadan yansıtabilirsiniz. Video yansıtılamaz ! Miracast özelliği ile kablosuz olarak kullanabilmeniz için bir kaç önemli kriter bulunmaktadır. İntel işlemcisi olan Windows 8.1 ve üzeri bilgisayar, android 4.2 ve üzeri yazılımı olan telefon ve tabletler ile aktarım yapacaksanız hiçbir program yüklemeden, çok hızlı bir şekilde kablosuz bağlayabilirsiniz. ( Apple ve Mac ) ürünleri için Apple TV gereklidir. 


Projeksiyon Malzemeleri

Projeksiyon Perdesi
Askı Aparatları
Projeksiyon Kabloları
Lambalar

Popüler Kategoriler

İş & Eğitim Amaçlı
İş ve Eğitim Amaçlı Projeksiyon cihazları
Ev Sineması Projektörleri
Ev sineması için Projeksiyon cihazları
Profesyonel Modeller
Profesyonel Projeksiyon cihazları
Kablosuz Wi-Fi & Miracast
Kablosuz Projeksiyon cihazları
Lazer Işık Kaynaklı
Lazer Projeksiyon cihazları
Kısa Mesafeden Yansıtma
Kısa Atımlı Projeksiyon cihazları
4K Ultra HD
4k ultra hd Projeksiyon cihazları
3D (Üç Boyutlu)
3D üç boyutlu Projeksiyon cihazları
Mini Led Ürünler
Mini Led Projeksiyon cihazları